«Վիրտուալ վեճ» Շվեդիայի ԱԳ նախարարի եւ Հայաստանի ԱԳՆ միջեւ
Երեւան: Մեդիամաքս: Շվեդիայի արտաքին գործերի նախարար Կարլ Բիլդտն ասել է, որ «Հայաստանի նախագահի ընտրությունների որակը սպասվածից ցածր էր»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսպիսի գրառում անելով իր Twitter-ում` Կարլ Բիլդտը մեկնաբանել է ԵՄ արտաքին գործերի եւ անվտանգության քաղաքականության հարցերով Բարձր ներկայացուցիչ Քեթրին Էշթոնի ու Հանձնակատար Շտեֆան Ֆյուլեի համատեղ հայտարարությունը` ՀՀ նախագահի ընտրությունների կապակցությամբ:
Էշթոնն ու Ֆյուլեն, մասնավորապես, «ողջունել էին Հայաստանի իշխանությունների ապահովված առաջընթացը` այս նախագահական ընտրությունները միջազգային չափանիշներին համապատասխան անցկացնելու առումով»:
Մեդիամաքս-ը նշում է, որ Կարլ Բիլդտի գրառմանը իր թվիթերում եւ ֆեյսբուքյան էջում արձագանքել է Հայաստանի ԱԳՆ-ն:
«Ամենայն հավանականությամբ, Կարլ Բիլդտը Հայաստանով զբաղվող խորհրդականների պակաս ունի, հետեւաբար, նրա ունեցած տեղեկատվության որակը հիասթափեցնող է», - գրված է Հայաստանի ԱԳՆ-ի ֆեյսբուքյան էջում:

Yerevan/Mediamax/. Minister of Foreign Affairs of Sweden Carl Bildt said that "the quality of presidential elections in Armenia was well below expectations”.
Carl Bildt twitted this commenting on the joint statement by EU High Representative Catherine Ashton and Commissioner Stefan Fule on presidential elections in Armenia, Mediamax reports.
Catherine Ashton and Stefan Fule have particularly “welcomed further progress made by the Armenian authorities in their efforts to hold these presidential elections in line with international standards”.
Mediamax reports that the Armenian Foreign Ministry has responded to Carl Bildt’s twit on its Facebook page.
“Carl Bildt seems to be lacking good advisors on Armenia, and therefore the quality of information he possesses is disappointing,” the Armenian Foreign Ministry wrote on its Facebook page.