Հայաստան-ԵՄ հարաբերություններին պետք են «ստեղծարար մոտեցումներ»
Երեւան: Մեդիամաքս: Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Ֆրանկ Էնգելն այսօր Երեւանում ասել է, որ Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների զարգացման համար անհրաժեշտ է մշակել առավել «ստեղծարար մոտեցումներ»:
«Եվրոպական խորհրդարանում, իհարկե, ուրախ կլինեին, եթե Հայաստանը չանդամակցեր Մաքսային միությանը, բայց եթե դա տեղի ունենա, մենք բնավ չենք պատրաստվում կասեցնել մեր հարաբերությունները: Ընդհակառակը, կարիք կա ավելի ստեղծարար մոտեցումներ ցուցաբերել: Մենք պատրաստ ենք Հայաստանի հետ համագործակցել այնքան, որքանով դա համատեղելի կլինի Հայաստանի` Մաքսային միությանն անդամակցելու հետ»,- ասել է Եվրախորհրդարանի պատգամավորը, ով Երեւանում է գտնվում «Ի՞նչ է սպասվում ԵՄ-Հայաստան» հարաբերություններին» թեմայով միջոցառմանը մասնակցելու նպատակով:
Նրա խոսքերով, «Հայաստանը մեծ թվով բարեկամներ ունի Եվրոպական խորհրդարանում», որոնք առավելագույն ջանքեր կգործադրեն համագործակցությունը խորացնելու համար:

В отношениях Армения-ЕС нужны «творческие подходы»
Ереван /Медиамакс/. Депутат Европарламента Франк Энгел сказал сегодня в Ереване, что для развития отношений Армения-Европейский Союз нужно применить более «творческие подходы».
«В Европарламенте, конечно, были бы рады, если бы Армения не вступила в Таможенный союз, но если это произойдет, мы вовсе не собираемся прекращать наши отношения. Наоборот,  нужно проявить более творческие подходы. Мы готовы сотрудничать с Арменией настолько, насколько это будет совместимо со вступлением Армении в ТС»,- сказал депутат Европарламента, который находится в Ереване для участия в мероприятии «Что ожидается в отношениях ЕС-Армения?».
По его словам, «у Армении много друзей в Европарламенте», которые будут прилагать максимум усилий для углубления сотрудничества.