ՀՀ նախագահ. 2011-ից սկսած ԼՂ բանակցություններում էական առաջխաղացում չկա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ «2011 թվականից սկսած մենք էական առաջխաղացում չունենք» Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում:
«Կազանում Ադրբեջանի կողմից բանակցությունների ձախողումը վերջին հանգրվանն էր: Դրանից հետո այդ փաստաթղթում որեւէ ուղղում կամ լրացում չի եղել»,- «Բազե-2014»-ի երիտասարդ լրագրողների ջոկատի անդամների հետ զրույցի ժամանակ ասել է Սերժ Սարգսյանը:
Երկրի ղեկավարի խոսքերով, Հայաստանի նպատակն է, որպեսզի Ադրբեջանն ընդունի Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի` սեփական ճակատագիրը որոշելու իրավունքը:
«Մենք այլ խնդիր չունենք եւ ուզում ենք, որպեսզի դա լինի խաղաղ ճանապարհով, այլ ոչ թե նոր զոհերի գնով: Պիտի ասեմ, որ մեծ առաջընթաց չեմ տեսնում բանակցային գործընթացում, բայց բանակցությունները շարունակվում են»,- ասել է ՀՀ նախագահը:

Armenian President: There has been no significant progress in NK talks since 2011
Yerevan/Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan said that "since 2011, we have not had any significant progress” in NK peace process.
“The failure of the Kazan talks by Azerbaijan was the last haven. There were no corrections or additions to the document after that”, Serzh Sargsyan said this talking to members of the journalists’ team at “Baze (“Hawk”) -2014”.
According to the President, Armenia’s efforts are aimed at Azerbaijan’s recognition of the NK people’s right of determination of their own fate.
“We do not have another issue and want it to take place in a peaceful way and not at the cost of new victims. I should say that I do not see any considerable progress in the negotiations process but the talks are underway”, said the Armenian President.