Դիվերսիայի փորձ Արցախում. 3 զոհ եւ 4 վիրավոր հայկական կողմից - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մարտի 19-ին՝ ժամը 08:30-ի սահմաններում, Ադրբեջանի հատուկ նշանակության ջոկատի ուժեղացված խումբը հարձակում է ձեռնարկել ղարաբաղա–ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսային (Գյուլիստանի) ուղղությամբ տեղակայված դիրքերի վրա:
ԼԶՀ Պաշտպանության բանկի լրատվական ծառայության փոխանցմամբ, շուրջ երկու ժամ տեւած մարտական գործողության արդյունքում դիրքապահ անձնակազմը եւ օգնության հասած ուժերը ստիպել են հակառակորդին դիմել փախուստի, այնուհետեւ հետապնդելով վերջիններիս՝ ամբողջությամբ ոչնչացրել են խումբը նրա դիրքերի մատույցներում:
Հակառակորդին դիմագրավելու ընթացքում կորուստներ է կրել նաեւ հայկական կողմը: Զոհվել են ՊԲ զինծառայողներ Հակոբ  Խաչատրյանը (1996թ. ծնված),  Էդուարդ  Հայրապետյանը (1995թ. ծնված) եւ Արշակ Հարությունյանը (1995թ. ծնված): Պաշտպանության բանակի եւս 4 զինծառայողներ վիրավորվել են:

Попытка диверсии в Арцахе: 3 убитых и 4 раненых с армянской стороны - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 19 марта в районе 08:30 усиленная группа азербайджанского спецназа предприняла попытку нападения на позиции, расположенные в северном направлении (Гюлистан) линии соприкосновения вооруженных сил НКР и Азербадйжана.
Как сообщает пресс-служба Армии обороны НКР, в результате боевых действий, продолжавшихся около двух часов, дозорные и подошедшие на помощь силы ВС НКР вынудили противника отступить, после чего преследовали и полностью уничтожили группу неподалеку от азербайджанских позиций.
Во время столкновения армянская сторона также понесла потери. Погибли служащие Армии обороны Акоб Хачатрян (1996 г. р.), Эдуард Айрапетян (1995 г. р.) и Аршак Арутюнян (1995 г. р.). Еще четверо служащих Армии обороны НКР получили ранения.