Արցախում կանխվել է հակառակորդի դիվերսիայի փորձը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր՝ ժամը 01:40-ի սահմաններում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արեւելյան ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման հերթական փորձը:
ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի լրատվական ծառայության փոխանցմամբ՝ ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական զինուժի 20-25 հոգուց բաղկացած հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը եւ կորուստներ պատճառելով` հետ շպրտել նրանց ելման դիրքերը:
Ծավալված մարտերի ընթացքում հայկական կողմը կորուստներ չի ունեցել:
Բացի հետախուզադիվերսիոն գործողությունից, հակառակորդը` օգոստոսի 27-ի լույս 28-ի գիշերը տարբեր տրամաչափի հրաձգային եւ հրետանային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 110 անգամ՝ կրակոցներ արձակելով նաեւ 60, 82 եւ 120 մմ-ոց ականանետներից:
«ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Rival’s incursion attempt prevented in Artsakh
Yerevan /Mediamax/. At around 1:40 am today, the rival attempted an incursion to the east of the contact line of NKR-Azerbaijani Armed Forces.
The frontline units of the Defense Army detected on time the advance of the special detachments of the Azerbaijani Armed Forces comprised of 20-25 members and threw them to starting positions inflicting losses on the rival, the press service of NKR Defense Army reported.
The Armenian party suffered no losses.
Apart from the incursion attempt, on the night of August 27 and morning of August 28, the rival violated the ceasefire 110 times by firing from rifles and artillery weapons of various calibers as well as from 60mm, 82mm and 120mm mortars.
“The rival’s actions were suppressed owing to the retaliatory measures of the Defense Army’s frontline units,” reads the press release.