Արցախում կանխվել է հակառակորդի դիվերսիայի փորձը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր՝ ժամը 01:40-ի սահմաններում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արեւելյան ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման հերթական փորձը:
ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի լրատվական ծառայության փոխանցմամբ՝ ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական զինուժի 20-25 հոգուց բաղկացած հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը եւ կորուստներ պատճառելով` հետ շպրտել նրանց ելման դիրքերը:
Ծավալված մարտերի ընթացքում հայկական կողմը կորուստներ չի ունեցել:
Բացի հետախուզադիվերսիոն գործողությունից, հակառակորդը` օգոստոսի 27-ի լույս 28-ի գիշերը տարբեր տրամաչափի հրաձգային եւ հրետանային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 110 անգամ՝ կրակոցներ արձակելով նաեւ 60, 82 եւ 120 մմ-ոց ականանետներից:
«ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Попытка диверсии предотвращена в Арцахе - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Попытку разведывательно-диверсионного проникновения предприняли азербайджанские ВС сегодня в районе 01:40 в восточном направлении линии соприкосновения вооруженных сил НКР и Азербайджана.
Как сообщает пресс-служба Армии обороны НКР, передовые подразделения Армии обороны НКР своевременно обнаружили продвижение азербайджанского спецотряда из 20-25 человек, который понес потери и был отброшен на исходные позиции.
С армянской стороны жертв нет.
Помимо разведывательно-диверсионных действий, в ночь с 27 на 28 августа противник порядка 110 раз нарушил режим прекращения огня из огнестрельного и артиллерийского оружия калибра 60, 82 и 120 мм.
«После ответных действий передовых подразделений Армии обороны НКР активность противника была подавлена», - говорится в сообщении.