Շփման գծում կանխվել է հակառակորդի դիվերսիոն փորձը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեկ եւ այս գիշեր ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանը դիմել է սադրիչ գործողությունների:
ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ նշված ժամանակահատվածում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել են շուրջ 600 կրակոց:
Բացի այդ, այսօր՝ ժամը 04:30-ի սահմաններում, հակառակորդը շփման գծի հարավային ուղղությամբ ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական փորձ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը եւ ստիպել վերջիններիս հետ շպրտվել իրենց ելման դիրքերը:
Արձանագրված փոխհրաձգության ընթացքում ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
«ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում եւ վստահորեն իրականացնել իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը»,- հայտարարել են ՊԲ-ում:

На линии соприкосновения предотвращена попытка диверсии - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 25 января и минувшей ночью Азербайджан предпринимал провокационные действия на линии соприкосновения с НКР.
Согласно сообщению Армии обороны НКР, за указанный период в направлении армянских дозорных было выпущено около 600 выстрелов.
Кроме того, сегодня в районе 04:30 противник предпринял попытку диверсионной вылазки в южном направлении линии соприкосновения.
Передовые подразделения Армии обороны обнаружили продвижение диверсионной группы противника и отбросили ее на исходные позиции.
В ходе перестрелки Армия обороны потерь не понесла.
«Передовые воинские части Армии обороны продолжают удерживать полноценный контроль над линией соприкосновения и уверенно осуществлять поставленные боевые задачи», - заявили в Армии обороны.