Շփման գծում կանխվել է հակառակորդի դիվերսիոն փորձը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեկ եւ այս գիշեր ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանը դիմել է սադրիչ գործողությունների:
ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ նշված ժամանակահատվածում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել են շուրջ 600 կրակոց:
Բացի այդ, այսօր՝ ժամը 04:30-ի սահմաններում, հակառակորդը շփման գծի հարավային ուղղությամբ ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական փորձ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը եւ ստիպել վերջիններիս հետ շպրտվել իրենց ելման դիրքերը:
Արձանագրված փոխհրաձգության ընթացքում ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
«ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում եւ վստահորեն իրականացնել իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը»,- հայտարարել են ՊԲ-ում:

Rival’s diversion attempt prevented on the contact line - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The rival undertook provocative actions yesterday and last night on Karabakh- Azerbaijan armed forces’ contact line.
According to the information disseminated by NKR Defense Army, over 600 shots were fired in the direction of Armenian frontline over the mentioned period.
Apart from that, the rival undertook a diversion attempt towards the southern side of the contact line today, around 04:30 AM.
The Defense Army vanguard subdivisions observed the rival’s diversion group’s progression in time and threw it back in position.
Defense Army has registered no loses during the shootout.
“The Defense Army front military units keep controlling the situation and carry out the combat task with confidence”, the Defense Army noted.