Շփման գծում սկսվել են զոհերի մարմինների որոնողական աշխատանքները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանական կողմի հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն՝ այսօր՝ ժամը 15:00-20:00-ը ընկած ժամանակահատվածում, շփման գծի հյուսիսային եւ հարավային ուղղություններում իրականացվում են երկու կողմերի զոհված զինծառայողների մարմինների որոնողական աշխատանքները՝ միաժամանակ ապահովելով կրակի դադարեցման ռեժիմ:
Այս մասին տեղեկությունը Մեդիամաքսի հետ զրույցում հաստատել է ԼՂ Պաշտպանության բանակի մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը՝ նշելով, որ աշխատանքներն արդեն մեկնարկել են:
Սենոր Հասրաթյանը նշել է, որ գործընթացը համակարգում են Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեն եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի հատուկ ներկայացուցչի դաշտային օգնականները:

Search operations for soldiers’ bodies begin at Line of Contact - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. According to the agreement with Azerbaijan, both sides will conduct search operations for the bodies of killed soldiers on Northern and Southern directions of the contact line between 15:00 and 20:00 today, while maintaining ceasefire regime.
Head of NKR Defense Army press service Senor Hasratyan told Mediamax about this, noting that the operation has already begun.
Senor Hasratyan observed that the operation is carried out by the International Committee of the Red Cross (ICRC) and Field Assistants of the Personal Representative of OSCE Minsk Group.