Շփման գծում սկսվել են զոհերի մարմինների որոնողական աշխատանքները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանական կողմի հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն՝ այսօր՝ ժամը 15:00-20:00-ը ընկած ժամանակահատվածում, շփման գծի հյուսիսային եւ հարավային ուղղություններում իրականացվում են երկու կողմերի զոհված զինծառայողների մարմինների որոնողական աշխատանքները՝ միաժամանակ ապահովելով կրակի դադարեցման ռեժիմ:
Այս մասին տեղեկությունը Մեդիամաքսի հետ զրույցում հաստատել է ԼՂ Պաշտպանության բանակի մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը՝ նշելով, որ աշխատանքներն արդեն մեկնարկել են:
Սենոր Հասրաթյանը նշել է, որ գործընթացը համակարգում են Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեն եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի հատուկ ներկայացուցչի դաշտային օգնականները:

На линии соприкосновения идет поиск тел погибших - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Согласно договоренности с Азербайджаном, сегодня с 15:00 по 20:00 на северном и южном направлениях линии соприкосновения с Арцахом стороны осуществляют поиск тел погибших военнослужащих. В этот период будет обеспечено поддержание режима прекращения огня.
Эти данные в беседе с Медиамакс подтвердил пресс-секретарь Армии обороны НКР Сенор Асратян, отметив, что поисковые работы уже ведутся.
Сенор Асратян отметил, что процесс координируют Международный Комитет Красного Креста и полевые помощники спецпредставителя Минской группы ОБСЕ.