Գիշերը հակառակորդը խախտել է հրադադարը շփման գծի ողջ երկայնքով - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ապրիլի 28-ի լույս 29-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը:
ԼՂՀ ՊԲ փոխանցմամբ` այդ ընթացքում ադրբեջանական զինուժի կողմից կիրառվել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, ինչպես նաեւ 60 (19 արկ), 82 (128 արկ), 120 (5 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր, ՌՊԳ-7 (2 արկ), ՀՀՆ-9 (2 արկ) եւ ՀԱՆ-17 (27 արկ) տիպի նռնականետեր:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը եւ շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը, ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ապրիլի 28-ի երեկոյան հակառակորդը 60, 82 եւ 120 միլիմետրանոց ականանետերից արկակոծել էր հյուսիսարեւելյան ուղղությամբ տեղակայված Պաշտպանության բանակի դիրքերը: ՊԲ ստորաբաժանումները հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար ձեռնարկում էին կանխարգելիչ գործողություններ:

Ночью Азербайджан нарушал перемирие на всей линии соприкосновения - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. В ночь с 28 на 29 апреля Азербайджан продолжил нарушать договоренность о прекращении огня по всей длине линии соприкосновения войск Карабаха и Азербайджана.
Как сообщает Армия обороны НКР, за указанный период ВС Азербайджана применили разные виды огнестрельного оружия различных калибров, а также 60-мм (19 снарядов), 82-мм (128 снарядов), 120-мм (5 снарядов) минометы, гранатометы РПГ-7 (2 снаряда), СПГ-9 (2 снаряда) и АГС-17 (27 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны владеют оперативно-тактической обстановкой и продолжают уверенно осуществлять поставленные перед ними задачи, говорится в сообщении.
Вечером 28 апреля противник из 60-мм, 82-мм и 120-мм минометов обстрелял расположенные на северо-восточном направлении позиции Армии обороны. Для подавления активности противника подразделения Армии обороны предприняли превентивные меры.