Գիշերը հակառակորդը խախտել է հրադադարը շփման գծի ողջ երկայնքով - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ապրիլի 28-ի լույս 29-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը:
ԼՂՀ ՊԲ փոխանցմամբ` այդ ընթացքում ադրբեջանական զինուժի կողմից կիրառվել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, ինչպես նաեւ 60 (19 արկ), 82 (128 արկ), 120 (5 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր, ՌՊԳ-7 (2 արկ), ՀՀՆ-9 (2 արկ) եւ ՀԱՆ-17 (27 արկ) տիպի նռնականետեր:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը եւ շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը, ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ապրիլի 28-ի երեկոյան հակառակորդը 60, 82 եւ 120 միլիմետրանոց ականանետերից արկակոծել էր հյուսիսարեւելյան ուղղությամբ տեղակայված Պաշտպանության բանակի դիրքերը: ՊԲ ստորաբաժանումները հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար ձեռնարկում էին կանխարգելիչ գործողություններ:

Azerbaijan violates ceasefire on entire Line of Contact last night - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Azerbaijan continued to violate the verbal ceasefire agreement on the entire length of NK-Azerbaijan Line of Contact on the night of April 28.
According to NKR Defense Army, Azerbaijani Armed Forces used various calibre fire weapons, as well as 60mm (19 shells), 82mm (128 shells) and 120 (5 shells) mortar launchers, RPG-7 (2 shells), SPG-9 (2 shells) and AGS-17 (27 shells) grenade launchers.
Defense Army states that the Army’s subdivisions control the operative-tactical situation and continue to confidently fulfill their military tasks.
Azerbaijan fired 60mm, 80mm and 120mm mortar launchers at NKR Defense Army’s military positions on the Northeastern direction in the evening of April 28. Defense Army subdivisions took preventive actions to suppress the rival’s activity.