ԼՂՀ նախագահը հանդիպել է Հայ դատի ներկայացուցիչների հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր Տիգրանակերտի հնագիտական թանգարանում հանդիպում է ունեցել ՀՅԴ Հայ դատի կենտրոնական խորհրդի եւ տարածաշրջանային հանձնախմբերի ու գրասենյակների ներկայացուցիչների հետ:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից, քննարկվել է Արցախի ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը, հայրենիք-Սփյուռք կապերին,  ապրիլի 2-5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին եւ դրանց հետեւանքներին, տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Բակո Սահակյանն արժեւորել է ՀՅԴ Հայ դատի գործունեությունը Հայոց ցեղասպանության, Արցախի հիմնախնդրի օբյեկտիվ ներկայացման, համահայկական նշանակություն ունեցող խնդիրների լուծման ուղղությամբ:

Президент НКР встретился с представителями Ай Дата - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент НКР Бако Саакян 10 мая в археологическом музее Тигранакерта встретился с представителями центрального совета, территориальных комиссий и офисов Ай Дата АРФ «Дашнакцуцюн».
Как передает пресс-служба президента НКР, был обсужден широкий спектр вопросов, касающихся внутренней и внешней политики Арцаха, связей с Диаспорой, широкомасштабных военных действий, развернутых Азербайджаном 2-5 апреля, и их последствий, а также региональных процессов.
Президент Саакян дал высокую оценку деятельности Ай Дата по объективному представлению Геноцида армян и карабахской проблемы, а также решению вопросов общеармянского значения.