ԼՂՀ նախագահը հանդիպել է Հայ դատի ներկայացուցիչների հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր Տիգրանակերտի հնագիտական թանգարանում հանդիպում է ունեցել ՀՅԴ Հայ դատի կենտրոնական խորհրդի եւ տարածաշրջանային հանձնախմբերի ու գրասենյակների ներկայացուցիչների հետ:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից, քննարկվել է Արցախի ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը, հայրենիք-Սփյուռք կապերին,  ապրիլի 2-5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին եւ դրանց հետեւանքներին, տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Բակո Սահակյանն արժեւորել է ՀՅԴ Հայ դատի գործունեությունը Հայոց ցեղասպանության, Արցախի հիմնախնդրի օբյեկտիվ ներկայացման, համահայկական նշանակություն ունեցող խնդիրների լուծման ուղղությամբ:

Photo: NKR presidential press service
Yerevan/Mediamax/. NKR President Bako Sahakyan had a meeting with representatives of Hay Dat Central Council, regional committees and offices today at the Tigranakert Archeological Museum.
According to NKR presidential press service, the meeting included discussions of a wide range of issues related to Artsakh’s domestic and foreign policy, the Motherland-Diaspora ties, the large-scale military operations launched by Azerbaijan from 2 to 5 April and their consequences, as well as current regional developments.
Bako Sahakyan appreciated the activity of ARF Hay Dat in objective presentation of the Armenian Genocide, the Artsakh cause and solution of the issues of pan-Armenian significance.