«ՊԲ-ն հակառակորդի բոլոր քայլերը վերահսկելու նախադրյալներն ունի»
Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Լեւոն Մնացականյանն այսօր հայտարարել է, որ Արցախի բանակի հրամանատարությունը քաջատեղյակ է հակառակորդի ճամբարում տեղի ունեցող գործընթացներից:
Այս մասին նա ասել է լրագրողների հետ հանդիպմանը` խոսելով առաջնագծում առկա օպերատիվ-մարտավարական իրադրության մասին:
Լեւոն Մնացականյանը վստահեցրել է, որ հակառակորդի ցանկացած հավանական քայլերի նկատմամբ վերահսկողություն պահպանելու բոլոր նախադրյալները կան:
«Այդ նպատակին հասնելու համար անընդհատ կատարելագործվում են ինժեներական ամրակառույցների համակարգը, բարձրացվում է զորքերի պատրաստության եւ ռազմատեխնիկական համալրվածության մակարդակը»,- ասել է ԼՂՀ պաշտպանության նախարարը:

NKR Defense Minister: Our army has preconditions to control Azerbaijan’s actions
Yerevan/Mediamax/. NKR Minister of Defense Levon Mnatsakanyan stated today that Artsakh Army command staff is acutely aware of activities in the Azerbaijani camp.
He said this at the meeting with journalists, while speaking of the current operative situation at the Line of Contact.
Levon Mnatsakanyan assured that there are all preconditions to control any possible actions taken by the Azerbaijani side.
“We constantly improve the engineering fortifications system, increase combat readiness of the units and military equipment,” NKR Minister of Defense said.