«ՊԲ-ն հակառակորդի բոլոր քայլերը վերահսկելու նախադրյալներն ունի»
Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Լեւոն Մնացականյանն այսօր հայտարարել է, որ Արցախի բանակի հրամանատարությունը քաջատեղյակ է հակառակորդի ճամբարում տեղի ունեցող գործընթացներից:
Այս մասին նա ասել է լրագրողների հետ հանդիպմանը` խոսելով առաջնագծում առկա օպերատիվ-մարտավարական իրադրության մասին:
Լեւոն Մնացականյանը վստահեցրել է, որ հակառակորդի ցանկացած հավանական քայլերի նկատմամբ վերահսկողություն պահպանելու բոլոր նախադրյալները կան:
«Այդ նպատակին հասնելու համար անընդհատ կատարելագործվում են ինժեներական ամրակառույցների համակարգը, բարձրացվում է զորքերի պատրաստության եւ ռազմատեխնիկական համալրվածության մակարդակը»,- ասել է ԼՂՀ պաշտպանության նախարարը:

Ереван/Медиамакс/. Министр обороны НКР Левон Мнацаканян заявил сегодня, что командованию Армии Арцаха прекрасно известны все процессы, происходящие в лагере противника.
Он сказал об этом на встрече с журналистами, говоря об оперативно-тактической ситуации на передовой.
Левон Мнацаканян заверил, что существуют все предпосылки для контроля над любыми возможными действиями противника.
«Для достижения этой цели постоянно совершенствуется система инженерных укреплений, повышается уровень подготовки войск и военно-технического оснащения», - сказал министр обороны НКР.