Արցախում ընդունվել է համաներման մասին ԱԺ որոշումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Ազգային ժողովն այսօրվա արտահերթ նիստում միաձայն հավանություն է տվել ԼՂՀ նախագահի առաջարկին՝ ԼՂՀ հռչակման 25–րդ տարեդարձի կապակցությամբ համաներում հայտարարելու մասին:
Համաներում հայտարարելու մասին որոշումը ուժի մեջ կմտնի պաշտոնական հրապարակման պահից:
Ամփոփելով արտահերթ նստաշրջանը՝  ԱԺ խորհրդարանի ղեկավար Աշոտ Ղուլյանը պատգամավորներին շնորհավորել է գալիք տոների կապակցությամբ:
«25-րդ տարեդարձը՝ մեր անցած ճանապարհի լավագույն ամփոփումն է: Մենք բազմաթիվ դժվարություններ ու զրկանքներ ենք կրել այս մեծ ճանապարհին և բազում զոհողությունների գնով հասել ներկայիս իրողություններին»,- ասել է Աշոտ Ղուլյանը:

Photo: Press service of the NKR parlament
Yerevan /Mediamax/. At the extraordinary session today, Artsakh National Assembly unanimously approved NKR President’s suggestion to announce amnesty on the occasion of the 25th anniversary of the NKR.
The adopted decision on amnesty will come into force once it is officialy disclosed.
Concluding the extraordinary session, Artsakh National Assembly Speaker Ashot Ghulyan congratulated MPs with the upcoming holidays.
“The 25th anniversary is the best summarization of our efforts of all these years. We bore multiple difficulties and deprivations on this great path and achieved our current status through many sacrifices,” Ashot Ghulyan said.