Թեւան Պողոսյանն առաջարկում է սառեցնել ԼՂ խնդիրը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Թեւան Պողոսյանն այսօր ասել է, որ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության լուծման հարցում շտապողականություն դրսեւորելու կարիք չկա:
«Հակամարտության կարգավորման հարցում շտապելու խնդիր չկա: Մենք պետք է կարողանանք այնպիսի իրավիճակ ձեւավորել, որ հաջորդ սերունդը ավելի լավ լուծման հնարավորություն ունենա»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է Թեւան Պողոսյանը:
Պատգամավորի խոսքով՝ ներկա իրավիճակում միգուցե «ամենաճիշտը հիմնախնդրի չլուծումն է»:
«Եթե առաջարկվելիք տարբերակը փոխզիջումն է եւ տարածքների հանձնումը, ապա մենք դրան համաձայն չենք: Ստիպող որեւէ մեկը չկա: Աշխարհում կան շատ կոնֆլիկտներ, որոնք շատ ավելի հին են, քան ԼՂ խնդիրը»,- ասել է ԱԺ պատգամավորը:

Yerevan /Mediamax/. Member of Armenian Parliament Tevan Poghosyan said today that there is no need for hurry in the settlement of the NK issue.
“There is no issue of hurry in the conflict settlement. We should be able to form a situation that would create better opportunities for the next generation to settle the conflict,” Tevan Poghosyan told the press.
According to him, in current situation “not solving the issue might be the right way”.
“If the offer we have now is compromise and withdrawal from the territories, we do not agree. No one is forcing us. There are many conflicts in the world even older than the NK issue,” Armenian MP said.