Թեւան Պողոսյանն առաջարկում է սառեցնել ԼՂ խնդիրը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Թեւան Պողոսյանն այսօր ասել է, որ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության լուծման հարցում շտապողականություն դրսեւորելու կարիք չկա:
«Հակամարտության կարգավորման հարցում շտապելու խնդիր չկա: Մենք պետք է կարողանանք այնպիսի իրավիճակ ձեւավորել, որ հաջորդ սերունդը ավելի լավ լուծման հնարավորություն ունենա»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է Թեւան Պողոսյանը:
Պատգամավորի խոսքով՝ ներկա իրավիճակում միգուցե «ամենաճիշտը հիմնախնդրի չլուծումն է»:
«Եթե առաջարկվելիք տարբերակը փոխզիջումն է եւ տարածքների հանձնումը, ապա մենք դրան համաձայն չենք: Ստիպող որեւէ մեկը չկա: Աշխարհում կան շատ կոնֆլիկտներ, որոնք շատ ավելի հին են, քան ԼՂ խնդիրը»,- ասել է ԱԺ պատգամավորը:

Теван Погосян предлагает заморозить карабахский конфликт
Ереван /Медиамакс/. Депутат Национального собрания Армении Теван Погосян сказал сегодня, что не следует проявлять спешку в вопросе урегулирования карабахского конфликта.
«Нет нужды спешить. Нам нужно сформировать такую ситуацию, чтобы у следующего поколения были лучшие возможности для разрешения конфликта», - в беседе с журналистами сказал Теван Погосян.
По словам депутата, в нынешней ситуации, вероятно, лучше всего, «не решать конфликт».
«Если в качестве варианта предлагается компромисс и сдача территорий, то мы на это не согласны. Никто нас не заставляет. В мире есть множество конфликтов намного старее, чем карабахский», - сказал депутат.