Արցախի նախագահը հանդիպել է միջնորդների հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը Ստեփանակերտում ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Պիեռ Անդրիոյին, Ջեյմս Ուորլիքին եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկին:
Հոկտեմբերի 24-ին կայացած հանդիպմանը Բակո Սահակյանը նշել է, որ Ադրբեջանը շարունակում է հավատարիմ մնալ իր ապակառուցողական դիրքորոշմանը՝ խախտելով զինադադարի ռեժիմը եւ չհրաժարվելով հայատյաց քաղաքականությունից:
Արցախի նախագահը կարեւորել է զինադադարի ռեժիմի պահպանմանն ու խախտումների վերհանմանն ուղղված մեխանիզմների մշակման անհրաժեշտությունը՝ այն համարելով խաղաղ գործընթացի առանցքային բաղադրամասերից մեկը:

Президент Арцаха встретился с посредниками - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Арцаха Бако Саакян принял в Степанакерте сопредседателей Минской группы ОБСЕ Игоря Попова (РФ), Пьера Андриё (Франция), Джеймса Уорлика (США) и Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ, посла Анджея Каспшика.
На состоявшейся 24 октября встрече Бако Саакян отметил, что Азербайджан продолжает оставаться верным своей деструктивной позиции, нарушая режим прекращения огня и не отказываясь от антиармянской политики.
Президент Арцаха подчеркнул необходимость выработки механизмов, направленных на сохранение режима прекращения огня и выявление нарушений, назвав это одним из ключевых компонентов мирного процесса.