Արցախի նախագահը հանդիպել է միջնորդների հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը Ստեփանակերտում ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Պիեռ Անդրիոյին, Ջեյմս Ուորլիքին եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկին:
Հոկտեմբերի 24-ին կայացած հանդիպմանը Բակո Սահակյանը նշել է, որ Ադրբեջանը շարունակում է հավատարիմ մնալ իր ապակառուցողական դիրքորոշմանը՝ խախտելով զինադադարի ռեժիմը եւ չհրաժարվելով հայատյաց քաղաքականությունից:
Արցախի նախագահը կարեւորել է զինադադարի ռեժիմի պահպանմանն ու խախտումների վերհանմանն ուղղված մեխանիզմների մշակման անհրաժեշտությունը՝ այն համարելով խաղաղ գործընթացի առանցքային բաղադրամասերից մեկը:

Yerevan /Mediamax/. NKR President Bako Sahakyan held a meeting with the OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov, Pierre Andrie, James Warlick, and Personal Representative to the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk in Stepanakert.
At the meeting on October 24, Bako Sahakyan pointed out that Azerbaijan remains loyal to its destructive position, violating the ceasefire regime and keeping the Armenophobic policy.
NKR President attached importance to adherence to the ceasefire regime and the necessity of developing mechanisms for registering violations, considering it one of the basic elements of the process of peaceful settlement.