Նալբանդյան-Մամեդյարով հանդիպումը կարող է կայանալ փետրվարին
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր ասել է, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի եռանախագահները Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներին հերթական հանդիպման առաջարկ են արել։
Այս մասին Էդվարդ Նալբանդյանն ասել է 2016թ. դիվանագիտական տարվա ամփոփմանը նվիրված մամուլի ասուլիսում։
Նալբանդյանը նշել է, որ հանդիպումը հնարավոր է կայանա փետրվարի 17-19-ը նախատեսված Մյունխենի անվտանգության կոնֆերանսի շրջանակում։
«Մենք, իհարկե, երբեւէ չենք հրաժարվում արտգործնախարարների կամ այլ մակարդակներով հանդիպումներից»,- ասել է ՀՀ ԱԳ նախարարը։
Այդուհանդերձ նա ընդգծել է, որ չի կարող հաստատել, որ հանդիպումը կկայանա, քանի որ դժվար է ասել, թե «Ադրբեջանն այս անգամ ինչ կմոգոնի»։
Էդվարդ Նալբանդյանը նկատել է, որ Ադրբեջանը փորձում է խոչընդոտել Հայաստանի եւ եռանախագահերի ջանքերին՝ հարցականի տակ դնելով Վիեննայի եւ Սանկտ Պետերբուրգի պայմանավորվածությունները։

The Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan
Yerevan /Mediamax/. Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian said today that the OSCE Minsk Group Co-Chairs had made an offer of meeting between Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan.
Edward Nalbandian made this statement at the press conference dedicated to summarizing the diplomatic 2016.
Minister Naldandian noted that the meeting might take place in the frames of Munich Security Conference on February 17-19.
“Of course, we never refuse offer of a meeting on Foreign Minister or any other level,” Armenian FM said.
He stressed then that he couldn’t confirm whether the meeting would take place, as it is difficult to say “what Azerbaijan will contrive this time”.
Edward Nalbandian observed that Azerbaijan is trying to hinder the efforts of Armenia and the three Co-Chairs, putting a question mark over the agreements reached in Vienna and St. Petersturg summits.