Նալբանդյան-Մամեդյարով հանդիպումը կարող է կայանալ փետրվարին
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր ասել է, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի եռանախագահները Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներին հերթական հանդիպման առաջարկ են արել։
Այս մասին Էդվարդ Նալբանդյանն ասել է 2016թ. դիվանագիտական տարվա ամփոփմանը նվիրված մամուլի ասուլիսում։
Նալբանդյանը նշել է, որ հանդիպումը հնարավոր է կայանա փետրվարի 17-19-ը նախատեսված Մյունխենի անվտանգության կոնֆերանսի շրջանակում։
«Մենք, իհարկե, երբեւէ չենք հրաժարվում արտգործնախարարների կամ այլ մակարդակներով հանդիպումներից»,- ասել է ՀՀ ԱԳ նախարարը։
Այդուհանդերձ նա ընդգծել է, որ չի կարող հաստատել, որ հանդիպումը կկայանա, քանի որ դժվար է ասել, թե «Ադրբեջանն այս անգամ ինչ կմոգոնի»։
Էդվարդ Նալբանդյանը նկատել է, որ Ադրբեջանը փորձում է խոչընդոտել Հայաստանի եւ եռանախագահերի ջանքերին՝ հարցականի տակ դնելով Վիեննայի եւ Սանկտ Պետերբուրգի պայմանավորվածությունները։

Встреча Налбандян-Мамедъяров может состояться в феврале - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян сказал сегодня, что сопредседатели Минской группы ОБСЕ предложили организовать очередную встречу министров иностранных дел Армении и Азербайджана.
Налбандян сказал об этом на пресс-конференции, посвященной дипломатическим итогам 2016 года.
Он отметил, что встреча, возможно, состоится 17-19 февраля в рамках конференции по безопасности в Мюнхене.
«Мы, конечно, никогда не отказываемся от встреч на уровне министров или на других уровнях», - сказал глава МИД Армении.
Он подчеркнул при этом, что нельзя утверждать, что встреча состоится, поскольку трудно предугадать, «что придумает Азербайджан на этот раз».
Эдвард Налбандян отметил, что Азербайджан чинит преграды усилиям Армении и сопредседателей, ставя под сомнение достигнутые в Вене и Санкт-Петербурге договоренности.