Մնացականյանը միջնորդներին է ներկայացրել Բաքվի սադրանքները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ստեֆան Վիսկոնտիին, Էնդրյու Շոֆերին եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին։
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն՝ Զոհրաբ Մնացականյանը կարեւորել է միջնորդների այցը՝ ընդգծելով, որ այն հնարավորություն է ընձեռնում անմիջական առաջին շփումը հաստատել Հայաստանում նոր կառավարության ձեւավորումից հետո։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են բանակցային գործընթացի առաջմղման հնարավորություններին՝ կարեւորելով խաղաղությանը նպաստող մթնոլորտի ձեւավորումը։
Անդրադառնալով օրերս շփման գծում Ադրբեջանի կողմից Արցախի ՊԲ զինծառայողի սպանությանը՝ Զոհրաբ Մնացականյանը շեշտել է, որ նման սադրանքներով ադրբեջանական կողմը լրջորեն կասկածի տակ է դնում իր հանձնառությունը խաղաղ գործընթացին։

Yerevan /Mediamax/. Minister of Foreign Affairs of Armenia Zohrab Mnatsakanyan received Co-Chairs of OSCE Minsk Group Igor Popov, Stephane Visconti, Andrew Schofer and Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk.
According to the Armenia MFA, Zohrab Mnatsakanyan attached importance to the visit of the Co-Chairs, emphasizing that it gives the opportunity to establish the first direct contact after the formation of the new government in Armenia.
The parties covered the possibilities of progress in the negotiations process, stressing the necessity of creating an atmosphere of peace.
Touching upon recent murder of Artsakh serviceman by Azerbaijani side on Line of Contact, the Armenian FM emphasized that similar provocations by Azerbaijan cast serious doubts on the commitment of this country to peaceful settlement.