Մնացականյանը միջնորդներին է ներկայացրել Բաքվի սադրանքները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ստեֆան Վիսկոնտիին, Էնդրյու Շոֆերին եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին։
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն՝ Զոհրաբ Մնացականյանը կարեւորել է միջնորդների այցը՝ ընդգծելով, որ այն հնարավորություն է ընձեռնում անմիջական առաջին շփումը հաստատել Հայաստանում նոր կառավարության ձեւավորումից հետո։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են բանակցային գործընթացի առաջմղման հնարավորություններին՝ կարեւորելով խաղաղությանը նպաստող մթնոլորտի ձեւավորումը։
Անդրադառնալով օրերս շփման գծում Ադրբեջանի կողմից Արցախի ՊԲ զինծառայողի սպանությանը՝ Զոհրաբ Մնացականյանը շեշտել է, որ նման սադրանքներով ադրբեջանական կողմը լրջորեն կասկածի տակ է դնում իր հանձնառությունը խաղաղ գործընթացին։

Мнацаканян представил посредникам провокации Баку - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ Игоря Попова, Стефана Висконти, Эндрю Шофера и личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспшика.
Согласно сообщению МИД, Зограб Мнацаканян отметил важность визита посредников, подчеркнув, что он дает возможность установить первый непосредственный контакт после формирования нового правительства в Армении.
Собеседники коснулись возможностей продвижения переговорного процесса, отметив важность формирования атмосферы, способствующей миру.
Говоря об убийстве со стороны Азербайджана военнослужащего Армии обороны Арцаха на линии соприкосновения, Зограб Мнацаканян подчеркнул, что такими провокациями азербайджанская сторона ставит под серьезное сомнение свою приверженность мирному процессу.