Փաշինյանը միջնորդների հետ արդյունավետ գործակցություն է ակնկալում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ հանդիպմանը կարեւորել է վերջինների դերը ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման բանակցային գործընթացում եւ համոզմունք հայտնել, որ կձեւավորվի արդյունավետ համագործակցություն:
Կառավարության հաղորդագրության համաձայն՝ համանախագահները վստահեցրել են, որ կներդնեն բոլոր ջանքերը ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանը հասնելու համար:
Հանդիպման մասնակիցները կարեւորել են կողմերի հավատարմությունը հակամարտության խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ ստանձնած հանձնառություններին, ինչպես նաեւ Վիեննայի, Սանկտ Պետերբուրգի եւ Ժնեւի գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման անհրաժեշտությունը:

Пашинян ждет эффективного сотрудничества с посредниками - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян на встрече с сопредседателями Минской группы ОБСЕ подчеркнул важность их роли в переговорном процессе по мирному урегулированию карабахского конфликта и выразил уверенность, что будет сформировано эффективное сотрудничество.
Согласно сообщению правительства, сопредседатели заверили, что приложат все усилия для достижения мирного урегулирования.
Участники встречи отметили важность приверженности взятым обязательствам по мирному урегулированию конфликта, а также необходимость выполнения договоренностей, достигнутых на саммитах в Вене, Санкт-Петербурге и Женеве.