Ռուսաստանը նոր պատերազմ թույլ չի տա, վստահ է Փաշինյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «Ռուսաստանը հնարավորություն ունի թույլ չտալու նոր պատերազմական գործողություններ ԼՂ հակամարտության գոտում»:
«Եվ ես չեմ հավատում, որ Ռուսաստանը կարող է չօգտագործել այդ հնարավորությունը եւ իր ազդեցությունը՝ Ադրբեջանին սադրանքից հետ պահելու համար», - ասել է կառավարության ղեկավարը:
Խոսելով Արցախի եւ Ադրբեջանի շփման գծում եւ հայ-ադրբեջանական սահմանին իրավիճակի մասին, Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ խախտումների քանակը տարբեր օրերին կարող է տարբեր լինել, սակայն «ընդհանուր ռազմա-քաղաքական լարվածությունն է մեծ»:

Россия не допустит новой войны, убежден Пашинян - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян сказал сегодня, что «у России есть возможность не допустить новых военных действий в зоне карабахского конфликта».
«Я не верю, что Россия может не использовать эту возможность и свое влияние и не удержать Азербайджан от провокации», - сказал глава правительства на пресс-конференции в Ереване.
Комментируя ситуацию на линии соприкосновения Арцаха и Азербайджана и на армяно-азербайджанской границе, Никол Пашинян заметил, что «уровень военно-политической напряженности остается высоким».