Մնացականյանը չի բացառել փետրվարին Մամեդյարովի հետ հանդիպումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանն այսօր չի բացառել, որ փետրվարի 15-17-ին կայանալիք Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում կհանդիպի իր ադրբեջանցի գործընկերոջ հետ։
«Ծրագրում եմ լինել Մյունխենում եւ հասկանում եմ նաեւ, որ Էլմար Մամեդյարովը եւս նախատեսում է լինել այնտեղ։ Փարիզի եւ Դավոսի հանդիպումների հիման վրա՝ մենք ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ միասին խորհրդակցում ենք եւ քննարկում՝ ինչպես շարժվել առաջ։ Ոչինչ չի բացառվում»,- այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասել է Զոհրաբ Մնացականյանը։
Փաշինյանն ու Ալիեւը շփվել են երրորդ անգամ
ԱԳ նախարարի խոսքով՝ «ժամկետները փորձում ենք համաձայնեցնել, որի մասին կտեղեկացնենք մեր հասարակություններին»։

Mnatsakanyan doesn’t rule out a meeting with Mammadyarov in February - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan does not rule out the possibility of a meeting between him and Azerbaijani FM Elmar Mammadyarov on the margins of Munich Security Conference, which is to be held on February 15-17.
“I plan to be in Munich and my understanding is that Elmar Mammadyarov also intends to be there. On the basis of the Paris and Davos meetings, we are consulting with the OSCE Minsk Group co-chairs to see how to move forward. I rule out nothing,” Mnatsakanyan told the press today.
According to him, the sides are “trying to agree the date, which will be revealed to the public later”.