Մնացականյանը չի բացառել փետրվարին Մամեդյարովի հետ հանդիպումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանն այսօր չի բացառել, որ փետրվարի 15-17-ին կայանալիք Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում կհանդիպի իր ադրբեջանցի գործընկերոջ հետ։
«Ծրագրում եմ լինել Մյունխենում եւ հասկանում եմ նաեւ, որ Էլմար Մամեդյարովը եւս նախատեսում է լինել այնտեղ։ Փարիզի եւ Դավոսի հանդիպումների հիման վրա՝ մենք ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ միասին խորհրդակցում ենք եւ քննարկում՝ ինչպես շարժվել առաջ։ Ոչինչ չի բացառվում»,- այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասել է Զոհրաբ Մնացականյանը։
Փաշինյանն ու Ալիեւը շփվել են երրորդ անգամ
ԱԳ նախարարի խոսքով՝ «ժամկետները փորձում ենք համաձայնեցնել, որի մասին կտեղեկացնենք մեր հասարակություններին»։

Мнацаканян не исключил встречу с Мамедъяровым в феврале - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян не исключил сегодня возможность проведения встречи с азербайджанским коллегой Эльмаром Мамедъяровым в рамках Мюнхенской конференции по безопасности 15-17 февраля.
«Планирую поехать в Мюнхен и понимаю, что Эльмар Мамедъяров также будет там.  На основе встреч в Париже и Давосе вместе с сопредседателями Минской группы ОБСЕ мы консультируемся и обсуждаем, как двигаться вперед. Ничего не исключено»,- заявил сегодня на встрече с журналистами Зограб Мнацаканян.