Արմեն Արզումանյանը «բացարձակ անհեթեթություն է» որակել ՀՀ ու Ադրբեջանի նախագահների “քաշքշուկի” մասին լուրը - Mediamax.am
9565 դիտում
Արմեն Արզումանյանը «բացարձակ անհեթեթություն է» որակել ՀՀ ու Ադրբեջանի նախագահների “քաշքշուկի” մասին լուրը
Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահները
Լուսանկարը` http://stat8.blog.ru/
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Արմեն Արզումանյանն այսօր «բացարձակ անհեթեթություն է» անվանել հրապարակումն այն մասին, որ դեկտեմբերի 19-ին Մոսկվայում կայացած ԱՊՀ գագաթնաժողովի ընթացքում Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահները իբր "քաշքշել են միմյանց”:
“Բնականաբար նման մակարդակի շփումներում այդպիսի բաներ չեն կարող լինել: Ինչ վերաբերում է ԱՊՀ երկրների ներկայացուցիչներին պարգեւատրելու խնդրին, ապա տեղեկացնեմ, որ Ադրբեջանը չէր ներկայացրել պարգեւատրման թեկնածուների ցանկ, հետեւաբար չէր էլ կարող պարգեւատրվել”, - Մեդիամաքս-ին ասել է Արմեն Արզումանյանը:
Այսօր, վկայակոչելով իր աղբյուրները, “Հայկական ժամանակ” օրաթերթը գրել էր, որ դեկտեմբերի 19-ին Կրեմլում Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների միջեւ վեճ է տեղի ունեցել, որի հետեւանքով նրանք “քաշքշել” են միմյանց: Որպես “վեճի” պատճառ թերթը ներկայացրել էր այն, որ իբր ԱՊՀ 20-ամյակի կապակցությամբ պարգեւատրվել էր Ադրբեջանի ներկայացուցիչը, իսկ Իլհամ Ալիեւը դեմ էր հանդես եկել նույն պարգեւով ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Շավարշ Քոչարյանին պարգեւատրելուն:

Армен Арзуманян назвал «абсолютной чепухой» публикацию о «потасовке» президентов Армении и Азербайджана - Mediamax.am
10239 просмотров
Армен Арзуманян назвал «абсолютной чепухой» публикацию о «потасовке» президентов Армении и Азербайджана
Президенты  Азербайджана и Армении
Президенты Азербайджана и Армении
Фото: http://stat8.blog.ru/
Ереван/Медиамакс/. Пресс-секретарь президента Армении Армен Арзуманян навал сегодня «абсолютной чепухой» публикацию о том, что на саммите СНГ в Москве 19-го декабря между президентами Армении и Азербайджана возникла «потасовка».
«Естественно, на встречах подобного уровня ничего подобного произойти не могло. Что касается вопроса о награждении представителей стран-членов СНГ, то отмечу, что Азербайджан не представлял списка кандидатов на награждение», - сказал сегодня Армен Арзуманян в интервью Медиамакс.
Газета «Айкакан Жаманак» со ссылкой на собственные источники написала сегодня, что 19-го декабря в Кремле между лидерами Армении и Азербайджана возникла перепалка, которая едва не переросла в «потасовку». В качестве причины «потасовки» газета упомянула то, что в связи с 20-летием СНГ был награжден представитель Азербайджана, а Ильхам Алиев выступил против того, чтобы аналогичной награды был удостоен замминистра иностранных дел Армении Шаварш Кочарян.