Արմեն Արզումանյանը «բացարձակ անհեթեթություն է» որակել ՀՀ ու Ադրբեջանի նախագահների “քաշքշուկի” մասին լուրը - Mediamax.am
9565 դիտում
Արմեն Արզումանյանը «բացարձակ անհեթեթություն է» որակել ՀՀ ու Ադրբեջանի նախագահների “քաշքշուկի” մասին լուրը
Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահները
Լուսանկարը` http://stat8.blog.ru/
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Արմեն Արզումանյանն այսօր «բացարձակ անհեթեթություն է» անվանել հրապարակումն այն մասին, որ դեկտեմբերի 19-ին Մոսկվայում կայացած ԱՊՀ գագաթնաժողովի ընթացքում Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահները իբր "քաշքշել են միմյանց”:
“Բնականաբար նման մակարդակի շփումներում այդպիսի բաներ չեն կարող լինել: Ինչ վերաբերում է ԱՊՀ երկրների ներկայացուցիչներին պարգեւատրելու խնդրին, ապա տեղեկացնեմ, որ Ադրբեջանը չէր ներկայացրել պարգեւատրման թեկնածուների ցանկ, հետեւաբար չէր էլ կարող պարգեւատրվել”, - Մեդիամաքս-ին ասել է Արմեն Արզումանյանը:
Այսօր, վկայակոչելով իր աղբյուրները, “Հայկական ժամանակ” օրաթերթը գրել էր, որ դեկտեմբերի 19-ին Կրեմլում Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների միջեւ վեճ է տեղի ունեցել, որի հետեւանքով նրանք “քաշքշել” են միմյանց: Որպես “վեճի” պատճառ թերթը ներկայացրել էր այն, որ իբր ԱՊՀ 20-ամյակի կապակցությամբ պարգեւատրվել էր Ադրբեջանի ներկայացուցիչը, իսկ Իլհամ Ալիեւը դեմ էր հանդես եկել նույն պարգեւով ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Շավարշ Քոչարյանին պարգեւատրելուն:

Armen Arzumanyan: Reports about the “scuffle” between Armenian and Azeri Presidents are “absolutely nonsense” - Mediamax.am
10237 views
Armen Arzumanyan: Reports about the “scuffle” between Armenian and Azeri Presidents are “absolutely nonsense”
Azerbaijan and Armenian presidents
Photo: http://stat8.blog.ru/
Yerevan/Mediamax/. Spokesman for Armenian President Armen Arzumanyan described as "absolute nonsense” the publication that during the CIS Summit in Moscow on December 19 "scuffle” emerged between the Presidents of Armenia and Azerbaijan.
“It’s natural that nothing of the kind could have happened at such high level meetings. As for awarding representatives of CIS member states, I should say that Azerbaijan did not submit the list of candidates for the award, and therefore none of them was awarded,” Armen Arzumanyan said in an interview to Mediamax.
Today, “Haykakan Zhamanak” daily wrote quoting its sources that on December 19, a squabble emerged between the Presidents of Armenia and Azerbaijan in Kremlin, which almost turned into a “scuffle”. According to the newspaper, the reason was the fact that the representative of Azerbaijan was awarded in connection with the 20th anniversary of CIS, and Ilham Aliyev spoke against awarding Armenian Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharyan with the same similar award.