ԼՂ կարգավորման գործընթացում առաջընթացի բացակայության պատճառը ոչ Հայաստանն է, ոչ էլ Ղարաբաղը, ասել է Նալբանդյանը - Mediamax.am
4825 դիտում
ԼՂ կարգավորման գործընթացում առաջընթացի բացակայության պատճառը ոչ Հայաստանն է, ոչ էլ Ղարաբաղը, ասել է Նալբանդյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտգործնախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր ասել է, որ Լեռնային Ղարաբաղի կարգավորման գործընթացում առաջընթացի բացակայության պատճառը ոչ Հայաստանն է, ոչ Ղարաբաղը, ոչ էլ միջնորդները:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին նա ասել է Երեւանում Չեխիայի առաջին փոխվարչապետ, արտաքին գործերի նախարար Կարել Շվարցենբերգի հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ:
Նրա խոսքով, Հայաստանը միշտ աջակցել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի միջնորդների՝ խնդրի կարգավորմանն ուղղված ջանքերին:
Էդվարդ Նալբանդյանը տեղեկացրել է, որ Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարարների հերթական հանդիպման առաջարկով հանդես է եկել հայկական կողմը՝ հույս հայտնելով, որ առաջիկա շաբաթների ընթացքում կընձեռնվի այդպիսի հնարավորություն:

Причина отсутствия прогресса в карабахском урегулировании не в Армении и не в Карабахе, сказал Налбандян - Mediamax.am
Причина отсутствия прогресса в карабахском урегулировании не в Армении и не в Карабахе, сказал Налбандян
Ереван/Медиамакс/. И.о. министра иностранных дел Армении Эдвард Налбандян сказал сегодня, что причина отсутствия прогресса в карабахском урегулировании кроется не в Армении, не в Карабаахе, и не в посредниках.
Как сообщает Медиамакс, он заявил об этом в ходе сегодняшней совместной пресс-конференции с первым вице-премьером, министром иностранных дел Чехии Карелом Шварценбергом.
По его словам, Армения всегда поддерживала усилия посредников, направленных на разрешение проблемы.
Эдвард Налбандян сообщил, что инициатором предложения очередной встречи министров ИД Армении и Азербайджана выступила армянская сторона, выразив надежду, что подобная возможность появится в течение ближайших недель.