Վարչապետը ԱԺ խմբակցությունների հետ քննարկել է կենսաթոշակային բարեփոխման խնդիրը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի մոտ այսօր տեղի է ունեցել «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքի քննարկում, որին մասնակցել են Ազգային ժողովի ՀՀԿ, ԲՀԿ, ՀՅԴ, Օրինաց Երկիր եւ Ժառանգություն խմբակցությունների ներկայացուցիչները:
Քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչներն իրենց դիրքորոշումներն են արտահայտել կենսաթոշակային բարեփոխումների վերաբերյալ`  ներկայացնելով տարբեր առաջարկություններ:
Կառավարության ղեկավարը հիշեցրել է, որ սեղմ ժամկետում նախապատրաստվելու է օրենքի նախագիծ, որով մինչեւ Սահմանադրական դատարանի 2014 թվականի ապրիլի 2-ի որոշմամբ նախատեսված «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքի վերաբերյալ օրենսդրական փաթեթի ընդունումն Ազգային ժողովի կողմից կկասեցվի տույժերի հաշվարկը:
Հովիկ Աբրահամյանը պատրաստակամություն է հայտնել շարունակել քննարկումները պատգամավորների եւ շահագրգիռ կողմերի հետ՝  կենսաթոշակային համակարգում առկա խնդիրների համակողմանի լուծմանը հասնելու համար:

Yerevan/Mediamax/. Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan held a discussion on Accumulative Pension System Law today, which was attended by representatives of RPA, PAP, Dashnaktsutyun, Orinats Erkir and Heritage factions.
The representatives of the political forces expressed their positions on the pension reforms presenting various recommendations.
The PM recalled that a bill should be drafted within a shortest period of time and on its basis, the calculation of penalties will be canceled until the legislative package of the Accumulative Pension System Law envisaged by the April 2 decision of the Constitutional Court is adopted by the National Assembly.
Hovik Abrahamyan expressed his readiness to continue discussions with the MPs and beneficiaries to reach a comprehensive solution on the issues observed in the pension system.