Կառավարությունը եւս մեկ քայլ կատարեց դեպի «բաց երկինք» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօր փոփոխություններ եւ լրացումներ է կատարել իր նախկին որոշումներից մեկում՝ տարանջատելով ավիացիայի ոլորտի քաղաքականության մշակման, տեխնիկական կանոնակարգման եւ անվտանգության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող մարմնի գործառույթները:
Կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդման համաձայն, դա դրական ազդեցություն կունենա կարգավորիչ դաշտի նկատմամբ:
Այս նպատակով նաեւ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում ստեղծվելու է  կառուցվածքային նոր ստորաբաժանում:
«Ակնկալվում է, որ «բաց երկնքի» ազատականացված քաղաքականությամբ կկանոնակարգվեն պետական կառավարման մարմինների գործառույթները, որոնք կհանգեցնեն վստահության մեծացմանը եւ մրցունակ ու կայուն ավիափոխադրումների ապահովմանը», - հաղորդել է կառավարության մամուլի ծառայությունը:

Ереван /Медиамакс/. Правительство Армении приняло сегодня решение о разграничении полномочий органа, осуществляющего контроль над разработкой политики в сфере авиации, технической регламентацией и контролем над безопасностью.
Согласно сообщению пресс-службы правительства, «это будет иметь благотворное влияние на регулирующее поле».
С этой целью в министерстве экономики Армении будет создано новое подразделение.
«Ожидается, что регулирование полномочий и функций органов государственного управления в рамках реализации политики «открытого неба» приведет к росту доверия и обеспечению конкурентных и стабильных авиационных перевозок», - отметила пресс-служба правительства Армении.