Սերժ Սարգսյանը ԵՄ դեսպաններին ներկայացրել է սահմանադրական բարեփոխումների ընթացքը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր աշխատանքային ճաշ է ունեցել Հայաստանում հավատարմագրված Եվրոպական միության անդամ երկրների դեսպանների եւ ՀՀ-ում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար Տրայան Հրիսթեայի հետ:
Նախագահը անդրադարձել է Հայաստան-ԵՄ օրակարգային հարցերին եւ համագործակցության զարգացման հեռանկարին, Եվրասիական տնտեսական միությանը Հայաստանի անդամակցությանը, տարածաշրջանի խնդիրներին ու մարտահրավերներին:
«Սերժ Սարգսյանը ներկայացրել է ԼՂ հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացի վերջին զարգացումներն ու խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների կողմից ձեռնարկվող ջանքերը, անդրադարձել այդ գործընթացում Ադրբեջանի ապակառուցողական քաղաքականությանն ու գործընթացը վտանգի տակ դնող սադրիչ գործողություններին, որոնցից վերջինը Արցախի առաջնագծում ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից ԼՂ ԶՈՒ ուսումնավարժական թռիչք իրականացնող ուղղաթիռի խոցման միջադեպն է», - հաղորդել է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Սերժ Սարգսյանը ներկայացրել է նաեւ Հայաստանում մի շարք ոլորտներում իրականացվող բարեփոխումների, այդ թվում՝ ՀՀ Սահմանադրական բարեփոխումներ ընթացքը:

Серж Саргсян ознакомил послов стран ЕС с процессом проведения конституционных реформ - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня участие в деловом обеде с главой делегации ЕС в Армении Траяном Христеа и аккредитованными в Армении послами стран Евросоюза.
Президент поднял ряд вопросов повестки отношений и перспектив развития сотрудничества Армения-ЕС, присоединения Армении к Евразийскому экономическому союзу, а также региональным проблемам и вызовам.
«Серж Саргсян представил последние события в процессе урегулирования Карабахского конфликта, а также усилия Армении и стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ по мирному разрешению конфликта. Он коснулся неконструктивной политики Азербайджана в данном вопросе, его провокационных действий, ставящих весь процесс под угрозу, последним из которых стало уничтожение на передовой линии Арцаха выполнявшего учебно-тренировочный полет вертолета ВС НКР», - сообщает пресс-служба президента Армении.
Серж Саргсян представил также процесс проведения в Армении реформ в ряде сфер, в том числе конституционных.