Սերժ Սարգսյանը ԵՄ դեսպաններին ներկայացրել է սահմանադրական բարեփոխումների ընթացքը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր աշխատանքային ճաշ է ունեցել Հայաստանում հավատարմագրված Եվրոպական միության անդամ երկրների դեսպանների եւ ՀՀ-ում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար Տրայան Հրիսթեայի հետ:
Նախագահը անդրադարձել է Հայաստան-ԵՄ օրակարգային հարցերին եւ համագործակցության զարգացման հեռանկարին, Եվրասիական տնտեսական միությանը Հայաստանի անդամակցությանը, տարածաշրջանի խնդիրներին ու մարտահրավերներին:
«Սերժ Սարգսյանը ներկայացրել է ԼՂ հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացի վերջին զարգացումներն ու խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների կողմից ձեռնարկվող ջանքերը, անդրադարձել այդ գործընթացում Ադրբեջանի ապակառուցողական քաղաքականությանն ու գործընթացը վտանգի տակ դնող սադրիչ գործողություններին, որոնցից վերջինը Արցախի առաջնագծում ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից ԼՂ ԶՈՒ ուսումնավարժական թռիչք իրականացնող ուղղաթիռի խոցման միջադեպն է», - հաղորդել է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Սերժ Սարգսյանը ներկայացրել է նաեւ Հայաստանում մի շարք ոլորտներում իրականացվող բարեփոխումների, այդ թվում՝ ՀՀ Սահմանադրական բարեփոխումներ ընթացքը:

Serzh Sargsyan presents process of constitutional reforms to EU Ambassadors - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan had a working dinner with Ambassadors of EU member states accredited in Armenia and Head of EU Delegation to Armenia Traian Hristea.
The President touched upon Armenia-EU agenda items and prospect of cooperation development, Armenia’s membership to Eurasian Economic Union and regional issues and challenges.
“Serzh Sargsyan presented the recent developments in NK peace process and Armenia’s and OSCE Minsk Group Co-Chairs’ efforts toward peaceful settlement, touched upon Azerbaijan’s destructive policy and provocative actions jeopardizing the process, one of the being the downing of NKR Defense Army helicopter which was carrying out a training flight on Artsakh frontline”, the Armenian presidential press service reports.
Serzh Sargsyan also presented the implementation of reforms in a number of areas in Armenia including the process of constitutional reforms.