Սահակյան-Բիբիլով հանդիպումը մասնավոր բնույթ է կրել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Պաշտոնական Երեւանը հաստատել է ՀՀ Ազգային ժողովի խոսնակ Գալուստ Սահակյանի եւ Հարավային Օսիայի խորհրդարանի նախագահ Անատոլի Բիբիլովի հանդիպման վերաբերյալ տեղեկատվությունը:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնել է ՀՀ Ազգային ժողովի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության պետ Արսեն Բաբայանը, այդ հանդիպումը կրել է մասնավոր բնույթ:
«ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի հանդիպումը Անատոլի Բիբիլովի հետ կրել է մասնավոր բնույթ։ Պաշտոնական որեւէ հարց չի քննարկվել: Երկու անձնանց միջեւ մասնավոր հանդիպումները չեն կարող որեւէ ազդեցություն ունենալ քաղաքական դիրքորոշումների վրա»,- ասել է Արսեն Բաբայանը։
Ավելի վաղ Մեդիամաքսը հայտնել էր, որ պաշտոնական Թբիլիսին ստուգում է տեղեկությունները Գալուստ Սահակյան-Անատոլի Բիբիլով հանդիպման վերաբերյալ:
Անատոլի Բիբիլովը ԼՂՀ էր ժամանել մայիսի 3-ին կայացած ԼՂՀ ԱԺ ընտրություններին որպես դիտորդ մասնակցելու նպատակով:

Sahakyan-Bibilov meeting was of private character - Mediamax.am
Yerevan. Mediamax. Official Yerevan confirmed the information on the meeting of Chairman of Armenian National Assembly and speaker of the parliament of South Ossetia Anatoli Bibilov.
Head of Department of Public Relations and Media of Armenian National Assembly Arsen Babayan told Mediamax that the meeting was of private character.
“Chairman of Armenian National Assembly Galust Sahakyan’s meeting with Anatoli Bibilov was of private character. No official issue has been discussed. Private meetings between 2 persons can not have an impact on political decisions”, said Arsen Babayan.
Earlier, Mediamax reported that official Tbilisi was checking the information on Galust Sahakyan-Anatoli Bibilov meeting.