Սահակյան-Բիբիլով հանդիպումը մասնավոր բնույթ է կրել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Պաշտոնական Երեւանը հաստատել է ՀՀ Ազգային ժողովի խոսնակ Գալուստ Սահակյանի եւ Հարավային Օսիայի խորհրդարանի նախագահ Անատոլի Բիբիլովի հանդիպման վերաբերյալ տեղեկատվությունը:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնել է ՀՀ Ազգային ժողովի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության պետ Արսեն Բաբայանը, այդ հանդիպումը կրել է մասնավոր բնույթ:
«ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի հանդիպումը Անատոլի Բիբիլովի հետ կրել է մասնավոր բնույթ։ Պաշտոնական որեւէ հարց չի քննարկվել: Երկու անձնանց միջեւ մասնավոր հանդիպումները չեն կարող որեւէ ազդեցություն ունենալ քաղաքական դիրքորոշումների վրա»,- ասել է Արսեն Բաբայանը։
Ավելի վաղ Մեդիամաքսը հայտնել էր, որ պաշտոնական Թբիլիսին ստուգում է տեղեկությունները Գալուստ Սահակյան-Անատոլի Բիբիլով հանդիպման վերաբերյալ:
Անատոլի Բիբիլովը ԼՂՀ էր ժամանել մայիսի 3-ին կայացած ԼՂՀ ԱԺ ընտրություններին որպես դիտորդ մասնակցելու նպատակով:

Встреча Саакян-Бибилов носила частный характер - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Официальный Ереван подтвердил информацию о встрече спикера Национального собрания Армении Галуста Саакяна и руководителя парламента Южной Осетии Анатолия Бибилова.
Как сообщил Медиамакс глава пресс-службы Национального собрания Армении Арсен Бабаян, встреча носила частный характер.
«Встреча спикера НС Армении Галуста Саакяна с Анатолием Бибиловым носила частный характер. Никаких официальных вопросов не обсуждалось. Частные встречи двух ниц не могут каким-либо образом отразиться на  политических позициях»,- сказал Арсен Бабаян.
Ранее Медиамакс сообщал, что официальный Тбилиси проверяет сведения относительно встречи Галуста Саакяна с Анатолием Бибиловым.