«Ժառանգություն»-ը պահանջում է արտահերթ ընտրություններ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ժառանգություն» կուսակցությունը դատապարտել է ոստիկանության ՊՊԾ գնդի շուրջ ստեղծված իրավիճակի նկատմամբ իշխանությունների գործողությունները:
«Իշխանությունները ընտրել են արյունահեղության ուղին, ինչը դրսեւորվեց բանակցությունների հրավիրված եւ հրազենից դավադրաբար վիրավորված Պավել Մանուկյանի, ապա նրա որդու՝ Արամ Մանուկյանի դեպքում»,- ասված է կուսակցության տարածած հայտարարությունում:
«Ժառանգություն»-ն ընդգծել է, որ «Սասնա Ծռեր»-ը հակաահաբեկչական խումբ է, եւ պահանջել իշխանություններից անհապաղ թույլ տալ սնունդ, ջուր եւ դեղորայք հասցնել ՊՊԾ գնդում պատսպարված «Սասնա Ծռեր» խմբի անդամներին, ապա՝ վերսկսել նրանց հետ բանակցությունները՝ խնդիրն անարյուն հանգուցալուծման հասցնելու նպատակով:
Կուսակցությունը կոչ է արել նաեւ ձեւավորել ժողովրդական վստահության ժամանակավոր կառավարություն, որը կնախապատրաստի եւ կանցկացնի արտահերթ նախագահական եւ խորհրդարանական ընտրություններ՝ արդեն այս տարվա դեկտեմբեր ամսին:
«Կոչ ենք անում մեր համաքաղաքացիներին դուրս գալ փողոց, մասնակցել հանրահավաքներին, իրենց բողոքի ձայնն արտահայտել ընդդեմ իշխանությունների ապօրինությունների եւ թույլ չտալ իշխանություններին շարունակելու արյունահեղությունը»,- ասված է կուսակցության այսօր տարածած հայտարարության մեջ:

Yerevan/Mediamax/. Armenia’s Heritage Party condemned the authority’s actions regarding the situation around the seized Erebuni Police Station.
“The authorities chose bloodshed, which showed when Pavel Manukyan and his son Aram Manukyan were invited to negotiations and shot,” the party’s statement reads.
Heritage Party stressed that “Sasna Tsrer” is an anti-terroristic group and demanded that the authorities allow to immediately provide food, water and medicine to “Sasna Tsrer” members currently at the seized station, as well as renew negotiations to bring this situation to a resolution without bloodshed.
The party called for formation of an interim government, which will prepare and hold early presidential and parliamentary elections this December.
“We call on our citizens to take to the streets, participate in the demonstrations, voice their dissatisfaction with the authorities’ illegal actions and prevent the new bloodshed by the authorities,” reads the statement of Armenia’s Heritage Party.