«Ժառանգություն»-ը պահանջում է արտահերթ ընտրություններ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ժառանգություն» կուսակցությունը դատապարտել է ոստիկանության ՊՊԾ գնդի շուրջ ստեղծված իրավիճակի նկատմամբ իշխանությունների գործողությունները:
«Իշխանությունները ընտրել են արյունահեղության ուղին, ինչը դրսեւորվեց բանակցությունների հրավիրված եւ հրազենից դավադրաբար վիրավորված Պավել Մանուկյանի, ապա նրա որդու՝ Արամ Մանուկյանի դեպքում»,- ասված է կուսակցության տարածած հայտարարությունում:
«Ժառանգություն»-ն ընդգծել է, որ «Սասնա Ծռեր»-ը հակաահաբեկչական խումբ է, եւ պահանջել իշխանություններից անհապաղ թույլ տալ սնունդ, ջուր եւ դեղորայք հասցնել ՊՊԾ գնդում պատսպարված «Սասնա Ծռեր» խմբի անդամներին, ապա՝ վերսկսել նրանց հետ բանակցությունները՝ խնդիրն անարյուն հանգուցալուծման հասցնելու նպատակով:
Կուսակցությունը կոչ է արել նաեւ ձեւավորել ժողովրդական վստահության ժամանակավոր կառավարություն, որը կնախապատրաստի եւ կանցկացնի արտահերթ նախագահական եւ խորհրդարանական ընտրություններ՝ արդեն այս տարվա դեկտեմբեր ամսին:
«Կոչ ենք անում մեր համաքաղաքացիներին դուրս գալ փողոց, մասնակցել հանրահավաքներին, իրենց բողոքի ձայնն արտահայտել ընդդեմ իշխանությունների ապօրինությունների եւ թույլ չտալ իշխանություններին շարունակելու արյունահեղությունը»,- ասված է կուսակցության այսօր տարածած հայտարարության մեջ:

Ереван/Медиамакс/. Партия «Наследие» осудила действия властей в связи с ситуацией вокруг полка Патрульно-постовой службы (ППС) Полиции.
«Власти пошли по пути кровопролития, что проявилось, когда были приглашены на переговоры и заговорщически ранены Павел Манукян и его сын Арам Манукян», - говорится в заявлении партии.
В «Наследии» подчеркнули, что ««Сасна црер» - контртеррористическая группа», и потребовали немедленно позволить доставить продукты питания, воду и медикаменты занявшим позиции на территории полка ППС членам группы, после чего начать с ними переговоры для бескровного разрешения ситуации.
Партия призвала сформировать временное правительство народного доверия, которое подготовит и проведет внеочередные президентские и парламентские выборы в декабре этого года.
«Мы призываем наших сограждан выйти на улицу, участвовать в митингах, поднять голос протеста против беззакония властей и не позволить властям продолжить кровопролитие», - говорится в распространенном сегодня заявлении партии.