Կարեն Կարապետյանը եւ Դմիտրի Մեդվեդեւը հեռախոսազրույց են ունեցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդեւի հետ:
Կառավարության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ ՀՀ վարչապետը շնորհավորել եւ բարեմաղթանքներ է հղել Ռուսաստանի իր գործընկերոջը ծննդյան օրվա առթիվ:
«ՀՀ վարչապետը կարեւորել է ՀՀ եւ ՌԴ կառավարությունների ակտիվ համագործակցությունը եւ երկկողմ առեւտրատնտեսական կապերի խորացումը՝ ի շահ հայ-ռուսական հարաբերությունների հետագա զարգացման եւ ամրապնդման թե´ երկկողմ, թե´ բազմակողմ ձեւաչափով, այդ թվում նաեւ՝ Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Премьер-министры Армении и России поговорили по телефону - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Карен Карапетян провел сегодня телефонный разговор с главой правительства РФ Дмитрием Медведевым.
Как отмечается в сообщении правительства Армении, армянский премьер поздравил и российского коллегу с днем рождения.
«Премьер-министр Армении отметил важность активного сотрудничества правительств Армении и России, углубления двусторонних торгово-экономических связей на благо дальнейшего развития и укрепления армяно-российских отношений, как в двустороннем, так и в многосторонеем форматах, в том числе и в рамках Евразийского экономического союза», - говорится в сообщении.