Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահն այսօր հրամանագրեր է ստորագրել մի շարք նոր նախարարների նշանակման մասին:
ՀՀ ֆինանսների նախարար է նշանակվել Վարդան Արամյանը, գյուղատնտեսության նախարար՝ Իգնատի Առաքելյանը, էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարար՝ Աշոտ Մանուկյանը, տրասնպորտի եւ կապի նախարար՝ Վահան Մարտիրոսյանը:
Վաչե Գաբրիելյանը վերանշանակվել է միջազգային տնտեսական ինտեգրման եւ բարեփոխումների նախարար եւ փոխվարչապետ, իսկ Դավիթ Հարությունյանը՝ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով Վարդան Արամյանի փոխարեն նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալ է նշանակվել Ալեքսան Հարությունյանը, որը ազատվել է Արգենտինայում Հայաստանի դեպանի պաշտոնից։

Назначены первые министры нового правительства - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении подписал сегодня указы о назначении новых руководителей ряда министерств.
На пост министра финансов назначен Вардан Арамян, на пост министра сельского хозяйства – Игнатий Аракелян. Министерство энергетики и природных ресурсов возглавил Ашот Манукян, министерство транспорта и связи – Ваан Мартиросян.
Ваче Габриелян переназначен на посту министра международной экономической интеграции и реформ, а также на посту вице-премьера, а Давид Арутюнян сохранил за собой должность министра-руководителя аппарата правительства.
Еще одним указом президента, Вардана Арамяна на посту первого замглавы аппарата президента Армении заменил Алексан Арутюнян, который освобожден с должности посла Армении в Аргентине.