Նոր ճգնաժամին դիմագրավելու համար պետք է ձերբազատվել ներկայիս կառավարությունից, կարծում են ՀՅԴ-ում - Mediamax.am
3526 դիտում
Նոր ճգնաժամին դիմագրավելու համար պետք է ձերբազատվել ներկայիս կառավարությունից, կարծում են ՀՅԴ-ում
ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արծվիկ Մինասյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արծվիկ Մինասյանն այսօր ասել է, որ նոր ճգնաժամին դիմագրավելու համար "պետք է առաջին հերթին ձերբազատվել Հայաստանի ներկայիս կառավարությունից”:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Արծվիկ Մինասյանը կարծիք է հայտնել, որ պարտքային խնդիրները զարգացած երկրներում մեծ հավանականությամբ կհանգեցնեն հանքահումքային ապրանքների գների եւ Հայաստան եկող մասնավոր դրամական փոխանցումների նվազմանը, ինչը կհանգեցնի տնտեսական ճգնաժամի նոր ալիքի մեր երկրում:
“Մեր տնտեսությունը կրկին պատրաստ չի լինելու դրան, որովհետեւ կառավարության հիմնական քաղաքականությունը ոչ թե երկրի տնտեսության ներքին դիմադրողականության ուժեղացումն է եղել, այլ իրավիճակային լուծումներ տալը”, - ասել է Արծվիկ Մինասյանը:
Ըստ նրա, նոր ցնցումների հանդեպ Հայաստանի տնտեսության դիմադրողականությունը օպերատիվ բարձրացնելու համար անհրաժեշտ է արագընթաց կարգով իրականացնել օրենսդրական փոփոխություններ, որոնք կնպաստեն տնտեսվարող սուբյեկտների կողմից  ավելի մեծ ավելացված արժեքի ստեղծմանը:
Պատգամավորը հիշեցրել է, որ ՀՅԴ նախաձեռնությունը՝ քննարկել Ազգային ժողովում կառավարությանը անվստահություն հայտնելու հարցը, տապալվել էր խորհրդարանական մեծամասնության կողմից: Նա նշել է, որ աշնանային նստաշրջանի ընթացքում խմբակցությունը ՀՅԴ կրկին հանդես կգա այդ նախաձեռնությամբ:

Чтобы противостоять новому кризису, необходимо избавиться от действующего правительства, считает «Дашнакцутюн» - Mediamax.am
3533 просмотров
Чтобы противостоять новому кризису, необходимо избавиться от действующего правительства, считает «Дашнакцутюн»
Член фракции «Дашнакцутюн» Арцвик Минасян
Ереван/Медиамакс/. Член фракции «Дашнакцутюн» Арцвик Минасян заявил сегодня, «если мы хотим противостоять новому кризису, необходимо в первую очередь избавиться от действующего правительства Армении».
Как сообщает Медиамакс, Арцвик Минасян выразил мнение, что долговые проблемы в развитых странах скорее всего приведут к снижению цен на сырье и сокращению объемов частных трансфертов в Армению, что приведет к новой волне экономического кризиса в стране.
«Наша экономика вновь не будет готова к этому, так как политика правительства Армении в последние годы сводилась сугубо к ситуационным решениям»,- заявил Арцвик Минасян.
По его словам, для оперативного повышения сопротивляемости экономики Армении необходимо в ускоренном порядке реализовать законодательные изменения, которые будут стимулировать создание большей добавленной стоимости армянскими компаниями.
Депутат напомнил, что инициатива «Дашнакцутюн» относительно обсуждения в Национальном Собрании Армении вотума недоверия правительству была провалена из-за парламентским большинством. Он отметил, что на осенней сессии фракция вновь выступит с данной инициативой.