Նոր ճգնաժամին դիմագրավելու համար պետք է ձերբազատվել ներկայիս կառավարությունից, կարծում են ՀՅԴ-ում - Mediamax.am
3526 դիտում
Նոր ճգնաժամին դիմագրավելու համար պետք է ձերբազատվել ներկայիս կառավարությունից, կարծում են ՀՅԴ-ում
ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արծվիկ Մինասյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արծվիկ Մինասյանն այսօր ասել է, որ նոր ճգնաժամին դիմագրավելու համար "պետք է առաջին հերթին ձերբազատվել Հայաստանի ներկայիս կառավարությունից”:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Արծվիկ Մինասյանը կարծիք է հայտնել, որ պարտքային խնդիրները զարգացած երկրներում մեծ հավանականությամբ կհանգեցնեն հանքահումքային ապրանքների գների եւ Հայաստան եկող մասնավոր դրամական փոխանցումների նվազմանը, ինչը կհանգեցնի տնտեսական ճգնաժամի նոր ալիքի մեր երկրում:
“Մեր տնտեսությունը կրկին պատրաստ չի լինելու դրան, որովհետեւ կառավարության հիմնական քաղաքականությունը ոչ թե երկրի տնտեսության ներքին դիմադրողականության ուժեղացումն է եղել, այլ իրավիճակային լուծումներ տալը”, - ասել է Արծվիկ Մինասյանը:
Ըստ նրա, նոր ցնցումների հանդեպ Հայաստանի տնտեսության դիմադրողականությունը օպերատիվ բարձրացնելու համար անհրաժեշտ է արագընթաց կարգով իրականացնել օրենսդրական փոփոխություններ, որոնք կնպաստեն տնտեսվարող սուբյեկտների կողմից  ավելի մեծ ավելացված արժեքի ստեղծմանը:
Պատգամավորը հիշեցրել է, որ ՀՅԴ նախաձեռնությունը՝ քննարկել Ազգային ժողովում կառավարությանը անվստահություն հայտնելու հարցը, տապալվել էր խորհրդարանական մեծամասնության կողմից: Նա նշել է, որ աշնանային նստաշրջանի ընթացքում խմբակցությունը ՀՅԴ կրկին հանդես կգա այդ նախաձեռնությամբ:

We need to get rid of the current government to overcome the new crisis, “Dashnaktsutyun” thinks - Mediamax.am
We need to get rid of the current government to overcome the new crisis, “Dashnaktsutyun” thinks
“Dashnaktsutyun” faction member Artsvik Minasyan
Yerevan/Mediamax/. “Dashnaktsutyun” faction member Artsvik Minasyan stated today that “if we want to overcome the new crisis we should get rid of the current government of Armenia first of all”.
Artsvik Minasyan expressed the opinion that debt problems in developed countries are likely to entail decrease in prices for raw material and reduction of volumes of private transfers to Armenia which will lead to a new wave of economic crisis in the country, Mediamax reports.
“Our economy won’t be ready to face it again as the policy pursued by the Armenian government over the recent years brought about only situational solutions”, stated Artsvik Minasyan.
The MP recalled that the parliamentary majority was the reason why “Dashnaktsutyun”’s initiative on discussions no-confidence vote toward the government held in the Armenian National Assembly failed. He noted that the faction will again present this initiative in the autumn session.