ՀՅԴ-ն ընտրությունը տապալելու մասին տեղեկություն չունի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետի այսօրվա ընտրությունը տապալելու ՀՀԿ խմբակցության մտադրության մասին ՀՅԴ-ն տեղյակ չէ։
ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Արսեն Համբարձումյանը Մեդիամաքսին ասել է.
«Եթե նման զարգացման մասին է խոսքը, ապա ենթադրում եմ, որ դա ԱԺ խմբակցությունների հետ հարց ու պատասխանից հետո տեղի ունեցած իրադարձության հետեւանք կարող է լինել։ Այդ մասին որեւէ տեղեկատվություն մենք չունենք»։
Հարցին, թե ինչ է պատրաստվում անել ՀՅԴ-ն, եթե ՀՀԿ-ն իսկապես տապալի ընտրությունը, Արսեն Համբարձումյանն ասել է, որ 7 օր հետո տեղի կունենա երկրորդ փուլը։ ՀՅԴ-ն Նիկոլ Փաշինյանի օգտին քվեարկելու որոշումը չի փոխել։

У АРФ нет сведений о намерении РПА сорвать выборы премьера - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Партия АРФ «Дашнакцутюн» не в курсе намерения фракции РПА сорвать сегодняшние выборы премьер-министра в парламенте.
Представитель Верховного органа  АРФ «Дашнакцутюн» Арсен Амбарцумян сказал Медиамакс:
«Если речь о подобном развитии событий, то предполагаю, что это может стать следствием событий, случившихся после встречи [Никола Пашиняна] с фракциями Национального собрания 30 апреля. Об этом у нас нет каких-либо сведений».
На вопрос, что собирается делать АРФ «Дашнакцутюн», если РПА действительно провалит выборы, Арсен Амбарцумян заявил, что через 7 дней состоится второй тур.