ՀՅԴ-ն ընտրությունը տապալելու մասին տեղեկություն չունի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետի այսօրվա ընտրությունը տապալելու ՀՀԿ խմբակցության մտադրության մասին ՀՅԴ-ն տեղյակ չէ։
ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Արսեն Համբարձումյանը Մեդիամաքսին ասել է.
«Եթե նման զարգացման մասին է խոսքը, ապա ենթադրում եմ, որ դա ԱԺ խմբակցությունների հետ հարց ու պատասխանից հետո տեղի ունեցած իրադարձության հետեւանք կարող է լինել։ Այդ մասին որեւէ տեղեկատվություն մենք չունենք»։
Հարցին, թե ինչ է պատրաստվում անել ՀՅԴ-ն, եթե ՀՀԿ-ն իսկապես տապալի ընտրությունը, Արսեն Համբարձումյանն ասել է, որ 7 օր հետո տեղի կունենա երկրորդ փուլը։ ՀՅԴ-ն Նիկոլ Փաշինյանի օգտին քվեարկելու որոշումը չի փոխել։

Armenian PM election: ARF is unaware of possible disruption - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. The Armenian Revolutionary Federation (ARF) has no information about the possible disruption of Prime Minister election by RPA faction today.
ARF Supreme Council representative Arsen Hambardzumyan has said the following to Mediamax:
“I assume such a turn in this situation could be the result of Nikol Pashinyan’s Q&A with the factions. However, we have no information about this.”
When asked what actions ARF will take if RPA actually attempts to disrupt the voting, Arsen Hambardzumyan has noted that the second stage of the election will be held in 7 days. ARF stands by the decision to vote for Nikol Pashinyan.