Արթուր Բաղդասարյան. ՀՀ-ԵՄ համագործակցությունն արդյունավետ է հատակապես արդարադատության ոլորտում - Mediamax.am
7448 դիտում
Արթուր Բաղդասարյան. ՀՀ-ԵՄ համագործակցությունն արդյունավետ է հատակապես արդարադատության ոլորտում
Արթուր Բաղդասարյան
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ-ԵՄ համագործակցությունը համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահ, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ասել է, որ Հայաստան-ԵՄ համագործացկությունն ընթանում է բավական արդյունավետ, ու արդեն արձանագրվել են դրական արդյունքներ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ՀՀ-ԵՄ համագործակցությունը համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի եռամսյակային աշխատանքներն ամփոփոխ նիստում Արթուր Բաղդասարյանն այսօր  տեղեկացրել է, որ նախատեսված 170 միջոցառումներն արդեն իրականացվել են, 40-ը` ընթացքի մեջ են:
Արթուր Բաղդասարյանի խոսքով, ՀՀ-ԵՄ համագործակցությունն արդյունավետ է եղել  հատակապես արդարադատության ոլորտում:
Իր հերթին Հայասատանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Ռաուլ դե Լուցենբերգերն ասել է, որ անցած տարիների ընթացքում գրանցվել է զգալի առաջընթաց, միեւնույն ժամանակ նշելով, որ գալիք ամիսներին կարեւոր աշխատանք պիտի իրականացվի:

Artur Baghdasaryan: Armenia-EU cooperation is effective especially in the sphere of justice - Mediamax.am
7439 views
Artur Baghdasaryan: Armenia-EU cooperation is effective especially in the sphere of justice
Artur Baghdasaryan
Yerevan/Mediamax/. Chairman of the interdepartmental Commission for cooperation with the European Union, Secretary of Armenian National Security Council Artur Baghdasaryan said today that the Armenia-EU cooperation is very effective, and positive results have already been marked.
During the final quarterly meeting of the Commission, Artur Baghdasaryan said that 170 planned events have already been implemented and 40 are still in process, Mediamax reports.
According to Artur Baghdasaryan, Armenia-EU cooperation is especially effective in the sphere of justice.
For his part, head of the EU delegation to Armenia, Raul de Luzenberger, said that considerable progress has been marked during past years. He also said that a very important work has still to be done in the months to come.