Արթուր Բաղդասարյան. ՀՀ-ԵՄ համագործակցությունն արդյունավետ է հատակապես արդարադատության ոլորտում - Mediamax.am
7448 դիտում
Արթուր Բաղդասարյան. ՀՀ-ԵՄ համագործակցությունն արդյունավետ է հատակապես արդարադատության ոլորտում
Արթուր Բաղդասարյան
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ-ԵՄ համագործակցությունը համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահ, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ասել է, որ Հայաստան-ԵՄ համագործացկությունն ընթանում է բավական արդյունավետ, ու արդեն արձանագրվել են դրական արդյունքներ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ՀՀ-ԵՄ համագործակցությունը համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի եռամսյակային աշխատանքներն ամփոփոխ նիստում Արթուր Բաղդասարյանն այսօր  տեղեկացրել է, որ նախատեսված 170 միջոցառումներն արդեն իրականացվել են, 40-ը` ընթացքի մեջ են:
Արթուր Բաղդասարյանի խոսքով, ՀՀ-ԵՄ համագործակցությունն արդյունավետ է եղել  հատակապես արդարադատության ոլորտում:
Իր հերթին Հայասատանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Ռաուլ դե Լուցենբերգերն ասել է, որ անցած տարիների ընթացքում գրանցվել է զգալի առաջընթաց, միեւնույն ժամանակ նշելով, որ գալիք ամիսներին կարեւոր աշխատանք պիտի իրականացվի:

Артур Багдасарян - Сотрудничество Армения-ЕС эффективно особенно в сфере юстиции - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Председатель межведомственной комиссии по сотрудничеству с ЕС, секретарь Совета национальной безопасности Армении Артур Багдасарян заявил сегодня, что сотрудничество с ЕС проходит довольно эффективно, и уже зафиксированы позитивные результаты.
Как сообщает Медиамакс, в ходе итогового квартального заседания межведомственной комиссии Артур Багдасарян сообщил, что запланированнные 170 мероприятий уже выполнены, а 40 находятся в процессе.
По словам Артура Багдасаряна, сотрудничество Армения-ЕС эффективно особенно в сфере юстиции.
В свою очередь руководитель делегации ЕС в Армении Рауль де Люценбергер заявил, что в течение прошлых лет зарегистрирован существенный прогресс, вместе с тем отметив, что в в ближайщие месяцы должна быть выполнена важная работа.