Միջնորդները կհանդիպեն Հայաստանի նախագահի հետ
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն այսօր Երեւանում կհանդիպեն Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի ու ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Վերջին անգամ միջնորդները տարածաշրջան էին այցելել ս.թ. հուլիսին` Կազանում կայացած հանդիպումից հետո: Այցից հետո նրան հայտարարել էին, որ «ժամանակն է քաղաքական կամք դրսեւորել` տարածաշրջանի երկարատեւ խաղաղությանը, անվտանգությանը եւ հաշտեցմանը հասնելու նպատակով»:
Սեպտեմբերի 29-ին Վարշավայում համանախագահներն առանձին հանդիպումներ ունեցան Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների հետ, որոնց ընթացքում քննարկել էին ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորման հետագա քայլերը:
Այդ հանդիպումներից հետո նրանք արել էին եւս մեկ հայտարարություն, նշելով, որ
կողմերին կառաջարկեն լրացուցիչ միջոցներ ձեռնարկել` հրադադարի ռեժիմը ամրապնդելու, տեղում մթնոլորտը բարելավելու եւ տարածաշրջանում բնակվող մարդկանց միջեւ փոխըմբռնումը ավելացնելու նպատակով:

Mediators to meet with Armenian President
Yerevan/Mediamax/. OSCE Minsk Group Co-Chairs will meet with Armenian President and Foreign Minister in Yerevan today.
The mediators visited the region in July after the Kazan meeting. Following the visit they stated that “the time has come to exhibit political will necessary for reaching stable peace, security and reconciliation of the people of the region.”
The mediators held separate meetings with Armenian and Azerbaijani presidents in Warsaw September 20 and discussed the future steps for the peaceful settlement of the Karabakh conflict.
After these meetings the mediators issued a statement noting that they will offer all the parties in the conflict additional measures to bolster the ceasefire regime, improve the atmosphere and increase the mutual understanding among people living in the region.