«Նոր Հայաստանը հզոր երկիր է լինելու», ասել է նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն ասել է, որ «նոր Հայաստանը հզոր երկիր է լինելու, երկիր, որով բոլորս հպարտանալու ենք»:
Արմեն Սարգսյանն այս մասին հայտարարել է հունիսի 26-ին՝ ելույթ ունենալով ԱՄՆ Սենատի Դըրքսեն մասնաշենքում անցկացված Հայաստանի Հանրապետության 100-ամյակին նվիրված միջոցառմանը, հաղորդում է ԱՄՆ Հայ դատի հանձնախումբը:
«21-րդ դարը մերն է լինելու: Ժամանակաշրջանը, երբ աշխարհն առաջնորդվում էր էներգիայի, նավթի, բնական ռեսուրսների շահերով, հետզհետե նահանջում է: Նոր դարաշրջանում աշխարհն առաջ են տանելու մարդկային արժեքները, ուղեղը, տքնաջան աշխատանքը, ազնվությունն ու տաղանդը: Եվ այս երկիրը [ԱՄՆ] ասածիս հրաշալի օրինակն է»,- ասել է ՀՀ նախագահը:
«Մենք Եվրոպայի եւ Ասիայի միջեւ միակ կամուրջն ենք, միակ կամուրջը՝ Եվրոպայի եւ Եվրասիայի միջեւ: Եվ երկրի հեղինակությունն աճում է՝ դիվանագիտության իրական արժեքների հետ:
Մեր այսօրվա ուղերձը հստակ է: Մենք պետք է հաղթենք: Մենք ոչ միայն կարող ենք նոր Հայաստան կառուցել, այլեւ նոր Հայաստանը պետք է հզոր երկիր լինի, որով բոլորս հպարտ կլինենք ու աշխարհում մեզ հպարտ կզգանք, որ հայ ենք»,- շեշտել է Արմեն Սարգսյանը:

«Новая Армения будет мощной страной», заявил президент - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Армен Саргсян заявил, что «новая Армения будет мощной страной, которой все мы будем гордиться».
Армен Саргсян заявил об этом 26 июня, выступая на мероприятии в Сенате, посвященном 100-летию Первой армянской республики, сообщает Армянский национальный комитет Америки (ANCA).
«21-й век будет нашим. Эра, когда мир руководствуется интересами энергии, нефти, природных ресурсов, постепенно отступает. В новой эре мир будут двигать вперед человеческие ценности, ум, кропотливая работа, честность и талант. И эта страна [США] –  лучший пример сказанного мною»,- заявил президент Армении.
«Мы являемся единственным мостом между Европой и Азией, единственным мостом между Европой и Евразией. Авторитет нашей страны растет с реальными ценностями дипломатии.
Сегодня у нас есть четкое послание. Мы должны победить. Мы не только можем построить новую Армению, но и новая Армения должна быть мощной страной, которой все мы будем гордиться»,- подчеркнул Армен Саргсян.