Արմեն Սարգսյանը հարգել է Թեոդոր Ռուզվելտի հիշատակը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն այցելել է ԱՄՆ 26-րդ նախագահ Թեոդոր Ռուզվելտի կղզու հուշահամալիր:
Նախագահի մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ Արմեն Սարգսյանը ծաղկեպսակ է դրել Թեոդոր Ռուզվելտի հուշարձանին եւ հարգանքի տուրք մատուցել պետական գործչի հիշատակին, որն իր պաշտոնավարման տարիներին հանդես է եկել Օսմանյան կայսրությունում հայերի ու քրիստոնյա փոքրամասնությունների իրավունքների պաշտպանությամբ:
Թեոդոր Ռուզվելտը հայտնի էր նաեւ Ցեղասպանությունից տուժածների իրավունքների պաշտպանության հարցում իր համարձակ դիրքորոշմամբ:

Yerevan /Mediamax/. President of Armenia Armen Sarkissian visited Theodore Roosevelt Island National Memorial, dedicated to the 26th President of the United States.
According to the Armenian presidential press service, Armen Sarkissian laid a wreath on the Theodore Roosevelt Memorial and paid tribute to the memory of the state leader, who defened the rights of Armenians and Christian minorities in Ottoman Empire during his tenure.
Theodore Roosevelt is also known for his bold stance in defending the rights of Armenian Genocide survivors.