Լուսանկարը` http://www.kremlin.ru
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Հայաստանի եւ Ռուսաստանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանը եւ Դմիտրի Մեդվեդեւը հեռախոսազրույց են ունեցել Թուրքիայի նախագահ Աբդուլահ Գյուլի հետ:
Ւնչպես Մեդիամաքս-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից, հեռախոսազրույցը տեղի է ունեցել Կրեմլում կայացած հայ-ռուսական բանակցությունների ընդմիջմանը:
«Երկու երկրների ղեկավարներն անկեղծ ցավակցության խոսքեր եւ աջակցություն են հայտնել Թուրքիայի նախագահին` Թուրքիայի տարածքում տեղի ունեցած երկրաշարժի կապակցությամբ: Սերժ Սարգսյանը եւս մեկ անգամ հաստատել է անհրաժեշտ օգնություն ցուցաբերելու պատրաստակամությունը: Նախագահ Գյուլը շնորհակալություն է հայտնել Սերժ Սարգսյանին ցուցաբերած համերաշխության համար», - հայտնեցին նախագահի մամուլի ծառայությունում:

Фото: http://www.kremlin.ru
Ереван/Медиамакс/. Сегодня президенты Армении и России Серж Саргсян и Дмитрий Медведев провели телефонный разговор с президентом Турции Абдуллой Гюлем.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе президента Армении, телефонный разговор состоялся в Кремле в ходе перерыва на армяно-российских переговорах.
«Лидеры двух государств выразили свои искренние соболезнования и слова поддержки президенту Турции в связи с произошедшим накануне землетрясением. Серж Саргсян вновь подтвердил готовность оказания необходимой помощи. Президент Абдулла Гюль выразил благодарность Сержу Саргсяну за проявленную солидарность», - говорится в сообщении пресс-службы президента Армении.