Անպայման կհանդիպեմ Արա Բաբլոյանի հետ, ասել է Նիկոլ Փաշինյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հայտարարել է, որ կհանդիպի Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի հետ։
«Այո՛, կհանդիպեմ Արա Բաբլոյանի հետ, ինչո՞ւ ոչ: Անպայման կհանդիպեմ, կքննարկեմ, որպեսզի որեւէ մեկի մոտ, որեւէ հավելյալ մտավախություն չլինի։ Մեզ համար շատ կարեւոր է, որ մեր բոլոր քաղաքացիները, այդ թվում՝ Ազգային ժողովի պատգամավորները, մնացած բոլորը, մեր քաղաքական գործունեության բովանդակությունը ճիշտ ընկալեն»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Արա Բաբլոյանն օրերս հայտարարություն էր տարածել՝ խոր մտահոգություն հայտնելով երկրում ստեղծված իրավիճակի կապակցությամբ:
«Երկրի հասարակական-քաղաքական բնականոն կյանքը, պետական իշխանության մարմինների սահմանադրաիրավական հարաբերությունները եւ հանրային համերաշխությունը վտանգված են։ Հասարակությունն իրարամերժ խմբերի՝ հեղափոխության եւ հակահեղափոխության կողմնակիցների բաժանելու եւ անհանդուրժողականությունը խորացնելու վտանգավոր միտումներ եմ տեսնում»,- հայտարարել էր ԱԺ նախագահը:
Նա նշել էր, որ ստեղծված իրավիճակը քննարկելու նպատակով նախատեսում է հանդիպումներ հանրապետության նախագահի, վարչապետի, Մարդու իրավունքների պաշտպանի, Բարձրագույն դատական խորհրդի եւ միջազգային դիվանագիտական առաքելությունների ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկելու ստեղծված իրավիճակը:

Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня, что встретится с председателем Национального собрания Ара Баблояном.
«Да, я встречусь с Ара Баблояном, почему бы и нет. Обязательно встречусь, проведу дискуссию, чтобы ни у кого не было дополнительных сомнений. Для нас очень важно, чтобы все наши граждане, в том числе депутаты Национального собрания и все остальные, правильно воспринимали содержание нашей политической деятельности и не имели излишних опасений»,- на брифинге с журналистами заявил Никол Пашинян.
На днях Ара Баблоян выступил с заявлением, выразив глубокую обеспокоенность сложившейся в стране ситуацией.
«Общественно-политическая жизнь, конституционно-правовые отношения органов государственной власти и общественная солидарность находятся под угрозой. Я наблюдаю опасные тенденции по разделению общества на противоборствующие группы сторонников революции и контрреволюции с проявлением нетерпимости»,- заявил председатель Национального собрания.
Он отметил, что планирует встретиться с президентом, премьер-министром, омбудсменом, представителями Высшего судебного совета и международных дипломатических миссий для обсуждения создавшейся ситуации.