Փաշինյան. «Հրաժարականի սցենարի մասին պետք է լրացուցիչ մտածենք» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ իր հրաժարականի սցենարի վրա եւս մեկ անգամ մտածելու անհրաժեշտություն կա։
«Չեմ որոշել, երբ եմ հրաժարական տալու: Եթե իմ որոշումով լիներ՝ արդեն պետք է տված լինեի, բայց քանի որ հանրության շրջանում շատ բուռն արձագանք կա, այդ սցենարի մասին ավելի մանրամասն պետք է մտածենք»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով՝ պետք է այնպիսի քայլեր անել, որ «ստեղծված իրավիճակը իր բոլոր նրբություններով բոլորին հասկանալի լինի»։
«Իհարկե, որեւէ գործողություն չպետք է անեմ, որ ժողովրդի իշխանությունը թեկուզ տեսականորեն վտանգի տակ դրվի։ Մյուս կողմից՝ դեկտեմբերին պետք է անպայման արտահերթ ընտրություններ կազմակերպենք, որ բարիկադային ռեժիմից անցնենք առօրյա աշխատանքային ռեժիմի եւ կոնկրետ արդյունքներ արձանագրենք»,- հավելել է վարչապետը։
Անդրադառնալով «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի վերջին հարցազրույցին, Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել է, որ պատրաստվում է վերջինիս հետ որոշ հարցեր քննարկել։
«Պարոն Ծառուկյաննն, ըստ էության, պաշտպանեց դեկտեմբերին արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու գաղափարը։ Ես պատրաստվում եմ այդ թեմայով հանդիպում ունենալ նրա հետ, որպեսզի մենք իրավիճակը եւ հանգուցալուծումների սցենարների վերաբերյալ պատկերացումները քննարկենք»,-ասել է վարչապետը։

Pashinyan: We need to give more thought to my resignation scenario - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has said today he needs to give more thought to the scenario of his resignation.
“I haven’t decided when to resign. If it were up to me, I would have resigned already, but the reaction from the public was very strong, so I need to give more thought to this scenario in detail,” Pashinyan told the press.
According to him, his next actions “must make the situation with all its nuances comprehensible for everyone”.
“Obviously, I mustn’t do anything that might jeopardize the rule of people even theoretically. On the other hand, we have to organize early elections in December in order to go from the barricade regime to the normal routine work of a government and achieve concrete results,” added Pashinyan.
Touching on the latest interview of Prosperous Armenia Party leader Gagik Tsarukyan, the Prime Minister said he is going to discuss certain issues with him.
“Essentially, Mr. Tsarukyan defended the plan of early elections in December. I am ready to meet him and talk on the subject, so that we can discuss the situation and possible outcomes,” Pashinyan said.