Առաջիկա մեկ շաբաթը վճռական է լինելու, ասել է Փաշինյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «առաջիկա մեկ շաբաթը շատ վճռական նշանակություն ունի հետագա իրադարձությունների զարգացման առումով»։
«Մենք պետք է գնանք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների եւ ես հույս ունեմ, որ քաղաքական ուժերն այս ըմբռնմանը հակասող գործողություններ չեն անի, քանի որ դա, ըստ էության, նույնիսկ քաղաքական պայքարի հայտ չի լինի, այլ կլինի Հայաստանում իրավիճակը ապակայունացնելու եւ սրանից բխող սպառնալիքներ ստեղծելուն ուղղված գործառույթ»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։
ՀՀ Ազգային ժողովն այսօր արտահերթ նիստում քննարկում է «Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգիրք» Հայաստանի սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը։ ՀՀԿ-ն հայտարարել է, որ դեմ է այդ փոփոխություններին։

Ближайшая неделя станет решающей, сказал Пашинян - Mediamax.am
Ерева /Медиамакс/. И.о премьер-министра Армении Никол Пашинян заявил сегодня, что «ближайшая неделя имеет решающее значение с точки зрения последующего развития событий».
«Мы должны пойти на внеочередные парламентские выборы, и я надеюсь, что политические силы не будут предпринимать каких-либо действий, противоречащих этому пониманию. Ведь это, по сути, будет рассматриваться не как заявка на политическую борьбу, а как действие для дестабилизации ситуации в Армении и создания угроз», - сказал Никол Пашинян в прямом эфире в Фейсбук.
Национальное собрание Армении сегодня на внеочередном заседании обсуждает законопроект о внесении изменений и дополнений в Избирательный кодекс. РПА заявила, что против этих изменений.