Առաջիկա մեկ շաբաթը վճռական է լինելու, ասել է Փաշինյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «առաջիկա մեկ շաբաթը շատ վճռական նշանակություն ունի հետագա իրադարձությունների զարգացման առումով»։
«Մենք պետք է գնանք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների եւ ես հույս ունեմ, որ քաղաքական ուժերն այս ըմբռնմանը հակասող գործողություններ չեն անի, քանի որ դա, ըստ էության, նույնիսկ քաղաքական պայքարի հայտ չի լինի, այլ կլինի Հայաստանում իրավիճակը ապակայունացնելու եւ սրանից բխող սպառնալիքներ ստեղծելուն ուղղված գործառույթ»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։
ՀՀ Ազգային ժողովն այսօր արտահերթ նիստում քննարկում է «Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգիրք» Հայաստանի սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը։ ՀՀԿ-ն հայտարարել է, որ դեմ է այդ փոփոխություններին։

Nikol Pashinyan: This week will be decisive - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan said that "this week will be decisive in terms of further developments in Armenia”.
“We should hold snap parliamentary elections, and I am hopeful that the political forces will not hinder this process, as it won’t mean a political battle, but rather an attempt to cause destabilization of the situation in Armenia and all the consequences that follow,” Nikol Pashinyan said in a Facebook video address.
The Armenian National Assembly (NA) discussed today at the extraordinary session draft of “Law on Amendments and Additions to the Electoral Code of the Republic of Armenia”. The Republican Party of Armenia spoke against the changes.