ՀՀ նախագահը կհանդիպի ԱՄՆ սենատոր Դիք Դուրբինի հետ
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ սենատոր Դիք Դուրբինը (դեմոկրատ, Իլինոյս նահանգ) այսօր կժամանի Երեւան եւ հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եւ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
ԱՄՆ դեսպանության հաղորդագրության համաձայն, հանդիպումների ընթացքում քննարկվելու են «տարածաշրջանային անվտանգությանը եւ ներքին իրավիճակին առնչվող հարցեր»:
Դիք Դուրբինն ու նրա ղեկավարած պատվիրակությունը նաեւ հանդիպումներ կունենան Միացյալ Նահանգների ֆինանսավորմամբ իրականացված հայ-թուրքական միջսահմանային ծրագրերի մասնակիցների եւ կին քաղաքական առաջնորդների հետ:

Президент Армении встретится с американским сенатором Диком Дурбином
Ереван/Медиамакс/. Американский сенатор Дик Дурбин (демократ, штат Иллинойс) прибудет сегодня в Ереван и проведет встречи с президентом Армении Сержем Саргсяном и министром иностранных дел Эдвардом Налбандяном.
Согласно сообщению посольства США в Ереване, в ходе встреч будут обсуждены «вопросы, касающиеся региональной безопасности и внутренней ситуации».
Дик Дурбин и возглавляемая им делегация также встретится с участниками армяно-турецких межграничных программ, осуществленных при финансировании США, и женщинами-политическими лидерами.