Տիգրան Մուկուչյան. Կայացել են բոլորովին նոր որակի ընտրություններ
Երեւան: Մեդիամաքս: Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը վստահ է, որ փետրվարի 18-ին «կայացել են բոլորովին նոր որակի ընտրություններ»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր լրագրողների հետ զրույցում ԿԸՀ նախագահն ասել է, որ նախորդ համապետական ընտրությունների համեմատ այս անգամ ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովների անդամներն ավելի պատրաստված եւ պատասխանատու են մոտեցել իրենց աշխատանքին:
«Նախնական գնահատականով, կարելի է ասել, որ ընտրությունները ընթացել են բնականոն հունով, ՀՀ ընտրական օրենսգրքին համապատասխան»,- նշել է Տիգրան Մուկուչյանը:
ԿԸՀ նախագահի խոսքով, հանձնաժողովը դեռեւս գրավոր դիմում-բողոք չի ստացել, իսկ ընտրախախտումների վերաբերյալ բոլոր ահազանգերն ուսումնասիրվել են:
Պատասխանելով անձնագրերում կնիքների թանաքանյութի որակի մասին հարցին՝ Տիգրան Մուկուչյանը նկատել է, որ որոշ անձնագրերում այն վերացել է արհեստական միջամտության հետեւանքով:
Հավելենք, որ քվեարկության վերջնական արդյունքները կհրապարակվեն փետրվարի 25-ին: Վերահաշվարկ կազմակերպելուն ուղղված դիմումները ԿԸՀ կարող են ներկայացվել այսօր մինչեւ ժամը 18-ը:

Председатель ЦИК Армении: состоялись выборы совершенно нового качества
Ереван/Медиамакс/. Председатель Центральной избирательной комиссии Армении Тигран Мукучян уверен, что 18 февраля «состоялись выборы совершенно нового качества».
Как сообщает Медиамакс, в ходе сегодняшней беседы с журналистами глава ЦИК заявил, что по сравнению с предыдущими выборами на этот раз члены избирательных комиссий подошли к своей работе более ответственно и подготовленно.
«Мжно сказать, что выборы прошли в нормальном режиме, согласно Избирательному кодексу Армении»- отметил Тигран Мукучян.
По словам председателя ЦИК, Комиссия пока не получала письменных жалоб, а все сообщения о нарушениях были рассмотрены.
Отвечая на вопрос о качестве чернил для печатей, Тигран Мукучян отметил, что в некоторых паспортах печать стерлась вследствие искусственного вмешательства.