Տիգրան Մուկուչյան. Կայացել են բոլորովին նոր որակի ընտրություններ
Երեւան: Մեդիամաքս: Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը վստահ է, որ փետրվարի 18-ին «կայացել են բոլորովին նոր որակի ընտրություններ»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր լրագրողների հետ զրույցում ԿԸՀ նախագահն ասել է, որ նախորդ համապետական ընտրությունների համեմատ այս անգամ ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովների անդամներն ավելի պատրաստված եւ պատասխանատու են մոտեցել իրենց աշխատանքին:
«Նախնական գնահատականով, կարելի է ասել, որ ընտրությունները ընթացել են բնականոն հունով, ՀՀ ընտրական օրենսգրքին համապատասխան»,- նշել է Տիգրան Մուկուչյանը:
ԿԸՀ նախագահի խոսքով, հանձնաժողովը դեռեւս գրավոր դիմում-բողոք չի ստացել, իսկ ընտրախախտումների վերաբերյալ բոլոր ահազանգերն ուսումնասիրվել են:
Պատասխանելով անձնագրերում կնիքների թանաքանյութի որակի մասին հարցին՝ Տիգրան Մուկուչյանը նկատել է, որ որոշ անձնագրերում այն վերացել է արհեստական միջամտության հետեւանքով:
Հավելենք, որ քվեարկության վերջնական արդյունքները կհրապարակվեն փետրվարի 25-ին: Վերահաշվարկ կազմակերպելուն ուղղված դիմումները ԿԸՀ կարող են ներկայացվել այսօր մինչեւ ժամը 18-ը:

Yerevan, February 19. /Mediamax/. Chairman of the Central Electoral Commission of Armenia (CEC) Tigran Mukuchyan believes that "a new quality election was held on February 18.’
At today’s meeting with the reporters, Tigran Mukuchyan said that in comparison with previous elections this time the members of election commissions treated their work with more responsibility and were better prepared, Mediamax reports.
“I can say that elections were held in a normal way in line with the Electoral Code of Armenia,” said Tigran Mukuchyan.
According to him, the CEC has not received any written complaints yet and all the reports about violations have been studied.
When asked about the quality of the election ink, Tigran Mukuchyan said that the stamp was erased in some passports as a result of artificial interference.