Բունդեսթագի նախագահը բարձր է գնահատել Աֆղանստանում հայ խաղաղապահների ծառայությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Գերմանիայի Բունդեսթագի նախագահ Նորբերթ Լամերթն այսօր բարձր է գնահատել Աֆղանստանում գերմանական զորախմբի կազմում հայ խաղաղապահների ծառայությունը:
Այսօր առավոտյան Գերմանիայի Բունդեսթագի նախագահին հանդիպել է ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը։
Զրուցակիցները գոհունակություն են հայտնել հայ-գերմանական հարաբերությունների բարձր մակարդակի կապակցությամբ։
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել Հայաստան–Եվրոպական միություն հարաբերությունների, իրականացվող ծրագրերի եւ Արեւելյան գործընկերության շրջանակներում ընթացող բանակցությունների վերաբերյալ։
Բունդեսթագի ղեկավարի խնդրանքով Էդվարդ Նալբանդյանը ներկայացրել է ԼՂ հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի եւ միջազգային հանրության կողմից գործադրվող ջանքերը։

Председатель Бундестага высоко оценил службу армянских миротворцев в Афганистане - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Председатель Бундестага Германии Норберт Ламмерт сегодня дал высокую оценку службе армянских миротворцев в составе германского военного контингента в Афганистане.
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян сегодня утром встретился с председателем Бундестага Германии.
Собеседники выразили удовлетворение высоким уровнем армяно-германских отношений.
В ходе встречи собеседники обменялись мнениями по поводу отношений Армения-ЕС, реализуемых в рамках Восточного партнерства программ и переговоров.
По просьбе председателя Бундестага Эдвард Налбандян представил также усилия Армении и международного сообщества в вопросе мирного урегулирования Карабахского конфликта.