Բունդեսթագի նախագահը բարձր է գնահատել Աֆղանստանում հայ խաղաղապահների ծառայությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Գերմանիայի Բունդեսթագի նախագահ Նորբերթ Լամերթն այսօր բարձր է գնահատել Աֆղանստանում գերմանական զորախմբի կազմում հայ խաղաղապահների ծառայությունը:
Այսօր առավոտյան Գերմանիայի Բունդեսթագի նախագահին հանդիպել է ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը։
Զրուցակիցները գոհունակություն են հայտնել հայ-գերմանական հարաբերությունների բարձր մակարդակի կապակցությամբ։
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել Հայաստան–Եվրոպական միություն հարաբերությունների, իրականացվող ծրագրերի եւ Արեւելյան գործընկերության շրջանակներում ընթացող բանակցությունների վերաբերյալ։
Բունդեսթագի ղեկավարի խնդրանքով Էդվարդ Նալբանդյանը ներկայացրել է ԼՂ հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի եւ միջազգային հանրության կողմից գործադրվող ջանքերը։

President of Bundestag hails Armenian peacekeepers' service in Afghanistan - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. President of German Bundestag Norbert Lammert hailed the service of Armenian peacekeepers within the German troops in Afghanistan.
Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian met with President of German Bundestag in the morning today.
The sides expressed their content with the high level of Armenian-German relations.
The meeting also focused on opinion exchange on Armenia-EU relations, implemented programs and talks within Eastern Partnership.
Upon the request of the President of Bundestag, Edward Nalbandian presented the efforts made by Armenia and international community toward settling the NK conflict.