«Ես Եվրոպայում երբեք կազինոյում չեմ եղել». ՀՀ նախագահը պատասխանել է Զարուհի Փոստանջյանի հարցին - Mediamax.am
15651 դիտում
«Ես Եվրոպայում երբեք կազինոյում չեմ եղել». ՀՀ նախագահը պատասխանել է Զարուհի Փոստանջյանի հարցին
Լուսանկարը` PanArmenain Photo
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր «երեւակայության արդյունք» է անվանել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի խոսքերն այն մասին, որ Հայաստանի ղեկավարը վերջերս եվրոպական կազինոներից մեկում տանուլ է տվել 70 մլն եվրո:
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Ստրասբուրգում ելույթ է ունեցել Եվրոպայի Խորհրդի Խորհրդարանական Վեհաժողովի նիստում, այնուհետեւ պատասխանել է ԵԽԽՎ պատգամավորների հարցերին:
«Ժառանգությունը» ներկայացնող Զարուհի Փոստանջյանը ՀՀ նախագահին հարց է ուղղել այն մասին, թե ի՞նչ միջոցների հաշվին է նա վճարել այն 70 մլն եվրոն, որը իբր վերջերս տանուլ էր տվել Եվրոպայում` կազինոներից մեկում:
«Դա ձեր երեւակայության արդյունքն է: Ես Եվրոպայում երբեք կազինոյում չեմ եղել: Ես չեմ խաղում: Ցավոք սրտի, հնարավորություն չունեմ տնօրինել Ձեր մատնանշած գումարները: Եթե նման հնարավորություն ունենայի, ապա այդ գումարի մի մասը Ձեզ կհատկացնեի», - ասել է Սերժ Սարգսյանը` դիմելով Զարուհի Փոստանջյանին:

"I have never been to a casino in Europe", Armenian President answers Zaruhi Postanjyan's question - Mediamax.am
18757 views
"I have never been to a casino in Europe", Armenian President answers Zaruhi Postanjyan's question
Photo: PanArmenain Photo
Yerevan /Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan called Zaruhi Postanjyan's statement according to which the Armenian leader recently lost EUR70mln in one of European casinos “mere fancy” today.
The Armenian President addressed a speech at the session of the Parliamentary Assembly of Council of Europe in Strasburg and then answered the questions of PACE MPs today.
“Heritage” representative Zaruhi Postanjyan asked a question to the Armenian President on how and at what expense he had paid those EUR70mln that he had lost in one of European casinos recently.
“It is just your fantasy. I have never been to a casino in Europe. I don't gamble. Unfortunately, I don't have the chance to own the sums you mentioned. If I had the chance I would give some portion of the money to you”, said Serzh Sargsyan to Zaruhi Postanjyan.