Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը, Գագիկ Ծառուկյանը եւ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը քննարկել են համատեղ գործողությունների ծրագիր մշակելու հարցերը - Mediamax.am
8099 դիտում
Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը, Գագիկ Ծառուկյանը եւ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը քննարկել են համատեղ գործողությունների ծրագիր մշակելու հարցերը
Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը, Գագիկ Ծառուկյանը եւ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը
Լուսանկարը` ԲՀԿ
Երեւան: Մեդիամաքս: Ապրիլի 10-ին երեկոյան կայացել է ՀՀ առաջին նախագահ, Հայ Ազգային Կոնգրես կուսակցության նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ եւ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի եւ «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հանդիպումը:
ԲՀԿ-ի, «Ժառանգության» եւ ՀԱԿ-ի համատեղ հաղորդագրության համաձայն, հադիպման ընթացքում կողմերը «քննարկել են երկրում ստեղծված նոր քաղաքական իրավիճակում համատեղ քաղաքական օրակարգի եւ գործողությունների ծրագրի ձեւավորման հարցեր»:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ Հայաստանի Ժողովրդական կուսակցության նախագահ Ստեփան Դեմիրճյանը, ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լեւոն Զուրաբյանը, ԱԺ ԲՀԿ-ական պատգամավորներ Վարդան Օսկանյանը, Ստեփան Մարգարյանը, «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը, կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը:

Левон Тер-Петросян, Гагик Царукян и Раффи Ованисян обсудили вопросы разработки совместного плана действий - Mediamax.am
8101 просмотров
Левон Тер-Петросян, Гагик Царукян и Раффи Ованисян обсудили вопросы разработки совместного плана действий
Левон Тер-Петросян, Гагик Царукян и Раффи Ованисян
Ереван /Медиамакс/. Вечером 10 апреля состоялась встреча первого президента Армении, лидера оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК) Левона Тер-Петросяна, председателя партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна и лидера партии «Наследие» Раффи Оганнисяна.
Согласно совместному сообщению трех партий, на встрече стороны «обсудили вопросы формирования совместной политической повестки и плана действий в условиях новой политической ситуации в стране».
Во встрече приняли участие также лидер Народной партии Армении Степан Демирчян, глава парламентской фракции АНК Левон Зурабян, депутаты из партии «Процветающая Армения» Вардан Осканян и Степан Маргярян, руководитель фракции «Наследие» Рубен Акобян, заместитель председателя партии Армен Матриросян.