Վրաստանն Ադրբեջանին ու Թուրքիային առաջարկել է համատեղ վարժանքներ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանն Ադրբեջանին ու Թուրքիային առաջարկել է ամռանը միասնական վարժանքներ անցկացնել Սաչխերեի լեռնային հրաձիգների դպրոցում:
Այս մասին այսօր հայտարարել է Վրաստանի պաշտպանության նախարար Մինդիա Ջանելիձեն՝ Թբիլիսիում ընդունելով իր ադրբեջանցի ու թուրք գործընկերներին՝ Զաքիր Հասանովին ու Իսմեթ Յիլմազին:
Սաչխերեի դպրոցում պատրաստություն են անցել Նորվեգիայի, Էստոնիայի, Հայաստանի, ԱՄՆ-ի, Լատվիայի եւ այլ պետությունների լեռնային հրաձիգներ: Դասավանդումը դպրոցում կազմակերպված է անգլերեն, ֆրանսերեն, թուրքերեն եւ ռուսերեն լեզուներով:
Աշնանը Վրաստանում կբացվի ՆԱՏՕ-ի ուսումնական կենտրոնը՝ դաշինքի անդամ երկրների ու գործընկերների զինվորականների պատրաստման համար:

Georgia offers Azerbaijan and Turkey to hold exercises - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Georgia offered Azerbaijan and Turkey to hold joint exercises at Sachkhere Mountain Training School in summer.
Defense Minister of Georgia stated it today receiving his Azerbaijani and Turkish counterparts Zakir Hasanov and Ismet Yılmaz in Tbilisi.
The mountain infantries for Norway, Estonia, Armenia, U.S., Latvia and other countries trained at Sachkhere School.
NATO Training Center aimed at the training of the military of NATO member states and alliance partners will open in Georgia in fall.