Վրաստանն Ադրբեջանին ու Թուրքիային առաջարկել է համատեղ վարժանքներ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանն Ադրբեջանին ու Թուրքիային առաջարկել է ամռանը միասնական վարժանքներ անցկացնել Սաչխերեի լեռնային հրաձիգների դպրոցում:
Այս մասին այսօր հայտարարել է Վրաստանի պաշտպանության նախարար Մինդիա Ջանելիձեն՝ Թբիլիսիում ընդունելով իր ադրբեջանցի ու թուրք գործընկերներին՝ Զաքիր Հասանովին ու Իսմեթ Յիլմազին:
Սաչխերեի դպրոցում պատրաստություն են անցել Նորվեգիայի, Էստոնիայի, Հայաստանի, ԱՄՆ-ի, Լատվիայի եւ այլ պետությունների լեռնային հրաձիգներ: Դասավանդումը դպրոցում կազմակերպված է անգլերեն, ֆրանսերեն, թուրքերեն եւ ռուսերեն լեզուներով:
Աշնանը Վրաստանում կբացվի ՆԱՏՕ-ի ուսումնական կենտրոնը՝ դաշինքի անդամ երկրների ու գործընկերների զինվորականների պատրաստման համար:

Грузия предложила Азербайджану и Турции провести учения - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Грузия предложила Азербайджану и Турции провести летом совместные учения в Сачхерской школе горных стрелков.
Об этом заявил сегодня министр обороны Грузии Миндиа Джанелидзе, принимая в Тбилиси своих коллег из Азербайджана и Турции Закира Гасанова и Исмета Йылмаза.
В Сачхерской школе готовились горные стрелки для Норвегии, Эстонии, Армении, США, Латвии и других стран. Преподавание в школе ведется на английском, французском, турецком и русском языках.
Осенью в Грузии откроется Учебный центр НАТО для обучения военных из стран-членов НАТО и партнеров альянса.