Թուրք-սիրիական սահմանին ռուսական ռազմական ինքնաթիռ է կործանվել - Mediamax.am
«Ռիա Նովոստի»-ն, վկայակոչելով ՌԴ պաշտպանության նախարարությանը, նշում է, որ ռուսական ռազմական ինքնաթիռին, ենթադրաբար, հարվածել են ցամաքից:
«Ինքնաթիռը գտնվել է 6000 մ բարձրության վրա: Օդաչուների ճակատագիրը դեռ պարզ չէ: Նախնական տվյալներով՝ նրանց հաջողվել է կատապուլտով դուրս նետվել»,- հայտարարել են ՌԴ ՊՆ-ում:
Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը, իր հերթին, հայտարարում  է, որ հինգ րոպեի ընթացքում 10 անգամ զգուշացրել է ռուսական ինքնաթիռին օդային տարածքի խախտման մասին, սակայն զգուշացումներն անտեսվել են, որից հետո ինքնաթիռը խոցվել է:
ՌԴ ՊՆ-ում սակայն վստահեցնում են, որ ինքնաթիռը չի խախտել Թուրքիայի սահմանը:
Թուրքական լրատվամիջոցները, իրենց հերթին, տեղեկացնում են, որ ինքնաթիռը խոցել են երկու F-16 կործանիչներ:

Quoting Russian Defense Ministry, Ria Novosti notes that the Russian military airplane was supposedly shot down from the land.
“The airplane was on the height of 6000meters. The fate of the pilots is not known yet. According to preliminary data, they managed to catapult”, the Russian Defense Ministry stated.
The Turkish Defense Ministry stated in its turn that they warned the Russian airplane against violation of air space 10 times within 5 minutes, but the warnings were neglected and consequently the plane was shot down.