Թուրք-սիրիական սահմանին ռուսական ռազմական ինքնաթիռ է կործանվել - Mediamax.am
«Ռիա Նովոստի»-ն, վկայակոչելով ՌԴ պաշտպանության նախարարությանը, նշում է, որ ռուսական ռազմական ինքնաթիռին, ենթադրաբար, հարվածել են ցամաքից:
«Ինքնաթիռը գտնվել է 6000 մ բարձրության վրա: Օդաչուների ճակատագիրը դեռ պարզ չէ: Նախնական տվյալներով՝ նրանց հաջողվել է կատապուլտով դուրս նետվել»,- հայտարարել են ՌԴ ՊՆ-ում:
Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը, իր հերթին, հայտարարում  է, որ հինգ րոպեի ընթացքում 10 անգամ զգուշացրել է ռուսական ինքնաթիռին օդային տարածքի խախտման մասին, սակայն զգուշացումներն անտեսվել են, որից հետո ինքնաթիռը խոցվել է:
ՌԴ ՊՆ-ում սակայն վստահեցնում են, որ ինքնաթիռը չի խախտել Թուրքիայի սահմանը:
Թուրքական լրատվամիջոցները, իրենց հերթին, տեղեկացնում են, որ ինքնաթիռը խոցել են երկու F-16 կործանիչներ:

Российский военный самолет сбит на турецко-сирийской границе - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. На турецко-сирийской границе сегодня потерпел крушение российский военный самолет Су-24.
Как передает РИА Новости, ссылаясь на минобороны РФ, российский военный самолет предположительно был сбит с суши.
«Самолет находился на высоте 6 тысяч метров. Судьба летчиков уточняется. По предварительным данным, пилотам удалось катапультироваться»,- сообщили в минобороны РФ.
Турция 10 раз в течение пяти минут предупреждала российский самолет о нарушении воздушного пространства, сообщает турецкое министерство обороны. Предупреждения были проигнорированы, после чего самолет был сбит.
Минобороны РФ утверждает, что военный самолет российской авиагруппы не нарушал границ Турции. В турецких СМИ, в свою очередь, утверждается, что самолет сбили два истребителя F-16.