Հայաստանի նախագահը հաջողություն է մաղթել Արգենտինայի հավաքականին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը հաջողություն է մաղթել Արգենտինայի հավաքականին, որը վաղը Աշխարհի առաջնության կիսաեզրափակիչ խաղում մրցելու է Հոլանդիայի թիմի հետ:
Պաշտոնական այցով Արգենտինայում գտնվող ՀՀ նախագահն այդ մասին ասել է իր պատվին տրված պաշտոնական ճաշի ընթացքում:
«Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության օրերին գտնվելով Բուենոս Այրեսում՝ չեմ կարող, իհարկե, չհիշատակել` ոչ միայն Արգենտինայում, այլ նաեւ Հայաստանում ամենասիրված այդ մարզաձեւը: Մեր երիտասարդ սերնդի համար Արգենտինան նախ եւ առաջ ֆուտբոլային գերտերություն է, Մարադոնայի եւ Մեսսիի երկիրը: Կարող եմ վստահեցնել, որ Հայաստանի բնակչության զգալի հատվածը երկրպագում է ձեր երկրի հավաքականին, որին ես մաղթում եմ մեծ հաջողություններ», - ասել է Սերժ Սարգսյանը:

Yerevan/Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan wished good luck to Argentina national team, which will play against Netherlands national in World Cup semi-final tomorrow.
Armenian President who is in Argentina on official visit stated it during an official dinner organized in his honor.
“Since I am in Buenos Aires during the World Cup I just cannot ignore and not talk about the sport most loved not only in Argentina but also in Armenia. Argentina is first of all a football superpower for our young generation – the country of Maradona and Messi. I can assure you that the vast majority of Armenian population roots for your national to which I wish great success”, said Serzh Sargsyan.