Հայաստանի նախագահը հաջողություն է մաղթել Արգենտինայի հավաքականին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը հաջողություն է մաղթել Արգենտինայի հավաքականին, որը վաղը Աշխարհի առաջնության կիսաեզրափակիչ խաղում մրցելու է Հոլանդիայի թիմի հետ:
Պաշտոնական այցով Արգենտինայում գտնվող ՀՀ նախագահն այդ մասին ասել է իր պատվին տրված պաշտոնական ճաշի ընթացքում:
«Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության օրերին գտնվելով Բուենոս Այրեսում՝ չեմ կարող, իհարկե, չհիշատակել` ոչ միայն Արգենտինայում, այլ նաեւ Հայաստանում ամենասիրված այդ մարզաձեւը: Մեր երիտասարդ սերնդի համար Արգենտինան նախ եւ առաջ ֆուտբոլային գերտերություն է, Մարադոնայի եւ Մեսսիի երկիրը: Կարող եմ վստահեցնել, որ Հայաստանի բնակչության զգալի հատվածը երկրպագում է ձեր երկրի հավաքականին, որին ես մաղթում եմ մեծ հաջողություններ», - ասել է Սերժ Սարգսյանը:

Президент Армении пожелал удачи сборной Аргентины - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян пожелал удачи сборной Аргентины, которая завтра в полуфинале мирового первенства по футболу встретится со сборной Голандии.
Президент Армении, находящийся с официальным визитом в Аргентине, сказал об этом во время официального ужина.
«Находясь в Буэнос-Айресе в дни Чемпионата мира по футболу, не могу не вспомнить о виде спорта, который является любимым не только в Аргентине, но и в Армении. Для нашей молодежи Аргентина, в первую очередь, футбольная держава, страна Марадоны и Месси. Могу заверить, что значительная часть нашего населения болеет за сборную Аргентины, которой я желаю удачи», - сказал Серж Саргсян.