Երեւանում ստեղծվել է կիբեռանվտանգության կենտրոն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այցելել է Երեւանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտում գործող Կիբեռանվտանգության գերազանցության կենտրոն:
Կենտրոնը հարթակ է ծառայելու պաշտպանական համակարգում կիբեռանվտանգության խնդիրների բացահայտման եւ նորարական լուծումների մշակման համար, հաղորդել է պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Կենտրոնի առաջնային խնդիրներից է ապահովել պաշտպանական համակարգում բարձր տեխնոլոգիական լուծումներ, մշակել նախազորակոչային տարիքի երիտասարդների գիտելիքների եւ հմտությունների զարգացման ծրագրեր, ինչպես նաեւ պատրաստել բարձրակարգ մասնագետներ պաշտպանական համակարգում հետազոտական նախագծեր իրականացնելու համար:

В Ереване создан Центр кибербезопасности - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Сейран Оганян посетил Центр отличия кибербезопасности, действующий в Ереванском научно-исследовательском институте математических машин.
Центр будет служить платформой для решения проблем кибербезопасности в оборонной системе и разработки инновационных решений, сообщает пресс-служба минобороны Армении.
Среди приоритетных задач центра – обеспечение высокотехнологических решений в оборонной системе, разработка программ по развитию знаний и навыков молодых людей допризывного возраста, а также подготовка высококвалифицированных специалистов для осуществления исследовательских проектов в системе обороны.