Երեւանում ստեղծվել է կիբեռանվտանգության կենտրոն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այցելել է Երեւանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտում գործող Կիբեռանվտանգության գերազանցության կենտրոն:
Կենտրոնը հարթակ է ծառայելու պաշտպանական համակարգում կիբեռանվտանգության խնդիրների բացահայտման եւ նորարական լուծումների մշակման համար, հաղորդել է պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Կենտրոնի առաջնային խնդիրներից է ապահովել պաշտպանական համակարգում բարձր տեխնոլոգիական լուծումներ, մշակել նախազորակոչային տարիքի երիտասարդների գիտելիքների եւ հմտությունների զարգացման ծրագրեր, ինչպես նաեւ պատրաստել բարձրակարգ մասնագետներ պաշտպանական համակարգում հետազոտական նախագծեր իրականացնելու համար:

Cyber Security Center established in Yerevan
Yerevan /Mediamax/. Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan visited the Cyber Security Excellence Center at the Yerevan Research Institute of Mathematical Machines.
The Center will serve a platform for revealing cyber security issues in the defence field and working out new solutions, the press service of the Defence Ministry reports.
One of the primary issues of the Center is to ensure high tech solutions in the defence field, work out programs of development of knowledge and skills of young people under the age of military service and train qualified specialists to implement research projects in the defence system.