Էդգար Մանուկյանը՝ IDeA հիմնադրամի գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար
Երեւան: Մեդիամաքս: «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDeA) բարեգործական հիմնադրամի գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատարի պարտականությունները ստանձնել է Էդգար Մանուկյանը:
«Էդգար Մանուկյանը IDeA -ի փորձառու թոփ-մենեջերներից է: Նա Հայաստանում մեր ծրագրերի իրականացման թիմին միացել է 2012 թվականից»,- ասել է IDeA-ի հիմնադիրը հանդիսացող  RVVZ ընտանեկան հիմնադրամի համահիմնադիր Ռուբեն Վարդանյանը:
«Էդգար Մանուկյանի կարեւոր ձեռքբերումներից է UWC Dilijan միջազգային քոլեջի շինարարական գործընթացի հաջող ղեկավարումը: Մենք հաջողություններ ենք մաղթում Էդգար Մանուկյանին եւ IDeA-ի ամբողջ թիմին»,-ասել է RVVZ եւ IDeA  հիմնադրամների համահիմնադիր Վերոնիկա Զոնաբենդը:
Արմեն Գեւորգյանը, ով IDeA  հիմնադրամը ղեկավարում է 2014թ. նոյեմբերից,  որոշել է ակադեմիական արձակուրդ վերցնել՝ Հարվարդի համալսարանում «General management program» («Ընդհանուր մենեջմենթ») ծրագրով ուսանելու համար:
Վերոնիկա Զոնաբենդն ու Ռուբեն Վարդանյանը շնորհակալություն են հայտնում Արմեն Գեւորգյանին՝ IDeA-ի զարգացման գործում ունեցած մեծ ներդրման համար եւ հաջողություն են մաղթում նրա ձեռնարկումներում:

Yerevan /Mediamax/. Edgar Manukyan has been appointed Acting General Director of IDeA (Initiatives for Development of Armenia) Charitable Foundation.
“Edgar Manukyan is one of the most experienced top executives at IDeA. He joined the team implementing our projects in Armenia in 2012,” noted Ruben Vardanyan, cofounder of RVVZ family foundation, which established IDeA Foundation.
“Among Edgar’s most important achievements is successfully overseeing the construction process of UWC Dilijan College. We wish success to Edgar Manukyan and the entire IDeA team,” said Veronika Zonabend, cofounder of RVVZ Foundation and IDeA Foundation.
Armen Gevorgyan, the head of IDeA Foundation since November 2014, made the decision to take an academic leave and complete training in General Management Program at Harvard University.
Ruben Vardanyan and Veronika Zonabend thank Armen Gevorgyan for his major contributions to developing the foundation and wish him success in his endeavors.