Էդգար Մանուկյանը՝ IDeA հիմնադրամի գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար
Երեւան: Մեդիամաքս: «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDeA) բարեգործական հիմնադրամի գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատարի պարտականությունները ստանձնել է Էդգար Մանուկյանը:
«Էդգար Մանուկյանը IDeA -ի փորձառու թոփ-մենեջերներից է: Նա Հայաստանում մեր ծրագրերի իրականացման թիմին միացել է 2012 թվականից»,- ասել է IDeA-ի հիմնադիրը հանդիսացող  RVVZ ընտանեկան հիմնադրամի համահիմնադիր Ռուբեն Վարդանյանը:
«Էդգար Մանուկյանի կարեւոր ձեռքբերումներից է UWC Dilijan միջազգային քոլեջի շինարարական գործընթացի հաջող ղեկավարումը: Մենք հաջողություններ ենք մաղթում Էդգար Մանուկյանին եւ IDeA-ի ամբողջ թիմին»,-ասել է RVVZ եւ IDeA  հիմնադրամների համահիմնադիր Վերոնիկա Զոնաբենդը:
Արմեն Գեւորգյանը, ով IDeA  հիմնադրամը ղեկավարում է 2014թ. նոյեմբերից,  որոշել է ակադեմիական արձակուրդ վերցնել՝ Հարվարդի համալսարանում «General management program» («Ընդհանուր մենեջմենթ») ծրագրով ուսանելու համար:
Վերոնիկա Զոնաբենդն ու Ռուբեն Վարդանյանը շնորհակալություն են հայտնում Արմեն Գեւորգյանին՝ IDeA-ի զարգացման գործում ունեցած մեծ ներդրման համար եւ հաջողություն են մաղթում նրա ձեռնարկումներում:

Эдгар Манукян назначен и. о. гендиректора IDeA Foundation
Ереван /Медиамакс/. Исполняющим обязанности генерального директора Благотворительного фонда «Инициативы развития Армении» (IDeA Foundation) назначен Эдгар Манукян.
«Эдгар Манукян - один из наиболее опытных топ-менеджеров IDeA. Он присоединился к команде, которая реализует наши проекты в Армении, в 2012 году», – отметил Рубен Варданян, сооснователь семейного фонда RVVZ, которым учрежден IDeA Foundation.
«В числе важнейших достижений Эдгара - успешное руководство процессом строительства международного колледжа UWC Dilijan. Мы желаем успехов Эдгару Манукяну и всей команде IDeA», – сказала Вероника Зонабенд, сооснователь семейного фонда RVVZ и IDeA Foundation.
Армен Геворгян, являющийся руководителем IDeA Foundation c ноября 2014 года, принял решение взять академический отпуск и пройти обучение по программе General Management Program («Общий менеджмент») в Гарвардском университете.
Рубен Варданян и Вероника Зонабенд благодарят Армена Геворкяна за большой вклад в развитие фонда и желают ему удачи в его начинаниях.