Հայաստանում գրիպի համաճարակ չկա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ առողջապահության նախարարությունն այսօր հայտարարել է, որ երկրում գրիպի համաճարակ չկա:
Նախարարության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ գրիպի կանխարգելման աշխատանքները շարունակվում են։
«Այս պահի դրությամբ ծանր դեպքերի թիվը գրեթե նույնն է։ Նրանց բոլորի առողջական վիճակը եւ բուժման ընթացքը մասնագետների եւ անձամբ նախարարի խիստ ուշադրության ներքո է:
Կանխարգելիչ գործողությունները շարունակվում են: Հիվանդանոցներն ու պոլիկլինիկաներն ապահովված են անհրաժեշտ դեղերով եւ այլ նյութերով»,- ասված է հաղորդագրությունում։
Առողջապահության նախարարությունը հիշեցնում է, որ ուշացման, ինչպես նաեւ ինքնաբուժման դեպքերում կարող են առաջանալ առողջությանը սպառնացող խնդիրներ։

В Армении нет эпидемии гриппа, утверждают врачи - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министерство здравоохранения Армении объявило сегодня, что в стране нет эпидемии гриппа.
Согласно сообщению министерства, продолжаются работы по профилактике заболевания.
«На данный момент число тяжелых случаев остается почти без изменения. Состояние больных и процесс лечения находятся под пристальным вниманием специалистов и лично министра здравоохранения.
Продолжаются профилактические меры. Больницы и поликлиники обеспечены необходимыми препаратами и другими средствами», - говорится в сообщении.
Министерство здравоохранения напоминает, что в случае задержки лечения или самолечения могут возникнуть проблемы, угрожающие здоровью.