ՀՀ ԱԳՆ նոր շենքում առաջինը հյուրընկալվել է Կարեն Միրզոյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր ընդունել է ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանին։
«Ուրախ եմ ողջունել Ձեզ արտգործնախարարության նոր շենքում՝ որպես առաջին պաշտոնական հյուր։ Դա առանձնահատուկ խորհուրդ ունի»,- ասել է Էդվարդ Նալբանդյանը:
Հանդիպման ընթացքում Հայաստանի եւ Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները հանգամանալից քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացին առնչվող հարցեր։
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Կարեն Միրզոյանը անդրադարձել են նաեւ ՀՀ եւ ԼՂՀ արտգործնախարարությունների փոխգործակցությանը, դիվանագետների վերապատրաստմանն առնչվող հարցերին։

Первым официальным гостем нового здания МИД Армении стал Карен Мирзоян - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял сегодня министра иностранных дел НКР Карена Мирзояна.
«Я рад приветствовать Вас в качестве первого официального гостя в новом здании министерства иностранных дел. В этом есть особый смысл», - сказал Эдвард Налбандян.
В ходе встречи руководители внешнеполитических ведомств Армении и Арцаха детально обсудили вопросы, касающиеся мирного урегулирования карабахского конфликта.
Эдвард Налбандян и Карен Мирзоян коснулись также вопросов взаимодействия МИД Армении и НКР и переподготовки дипломатов.