«Սասնա Ծռեր»-ը հայտնել է, որ երկու նոր վիրավոր ունի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Սասնա Ծռեր» խումբն այսօր «Հիմնադիր խորհրդարանի» միջոցով հայտարարություն է տարածել, որի համաձայն՝ երեկ գիշեր եւ այսօր առավոտյան ՊՊԾ գնդի տարածքում տեղի է ունեցել 2 պատահար:
«Գիշերը՝ ժամը 2-ի սահմաններում, տարածքին հարակից ոստիկանական պատնեշից դավադրաբար կրակ են բացել, որի արդյունքում ոտքերից վիրավորվել են «Սասնա Ծռեր» խմբի անդամներ Աշոտ Պետրոսյանը եւ Հովհաննես Հարությունյանը: Նրանք տեղափոխվել են հիվանդանոց»,- ասված է հայտարարությունում:
Խումբը տեղեկացրել է նաեւ, որ առավոտյան՝ ժամը 7-ի սահմաններում, քաղաքացի Արթուր Սարգսյանը, սննդով բեռնված իր անձնական օգտագործման մեքենայով ճեղքելով ոստիկանական արգելապատնեշը, հասել է ՊՊԾ մուտքի մոտ, եւ ոստիկանները կրակ են բացել քաղաքացու մեքենայի վրա: Արթուր Սարգսյանը չի տուժել:

«Сасна црер» сообщили о двух новых раненых в своих рядах - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Группа «Сасна црер» сегодня через «Учредительный парламент» распространила заявление, согласно которому минувшей ночью и сегодня утром на территории полка ППС полиции Армении произошли 2 инцидента.
«Ночью, приблизительно в 02:00 часа, из полицейского оцепления был открыт огонь, в результате чего члены группы «Сасна црер» Ашот Петросян и Ованнес Арутюнян получили ранения в ноги. Они были доставлены в больницу», - говорится в заявлении.
Группа сообщает также, что утром, в районе 07:00 часов, гражданин Артур Саргсян на своем личном автомобиле, нагруженном продуктами, прорвался через оцепление и подъехал к территории полка. Полиция открыла огонь по автомобилю гражданина, но Артур Саргсян не пострадал.