«Սասնա Ծռեր»-ը հայտնել է, որ երկու նոր վիրավոր ունի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Սասնա Ծռեր» խումբն այսօր «Հիմնադիր խորհրդարանի» միջոցով հայտարարություն է տարածել, որի համաձայն՝ երեկ գիշեր եւ այսօր առավոտյան ՊՊԾ գնդի տարածքում տեղի է ունեցել 2 պատահար:
«Գիշերը՝ ժամը 2-ի սահմաններում, տարածքին հարակից ոստիկանական պատնեշից դավադրաբար կրակ են բացել, որի արդյունքում ոտքերից վիրավորվել են «Սասնա Ծռեր» խմբի անդամներ Աշոտ Պետրոսյանը եւ Հովհաննես Հարությունյանը: Նրանք տեղափոխվել են հիվանդանոց»,- ասված է հայտարարությունում:
Խումբը տեղեկացրել է նաեւ, որ առավոտյան՝ ժամը 7-ի սահմաններում, քաղաքացի Արթուր Սարգսյանը, սննդով բեռնված իր անձնական օգտագործման մեքենայով ճեղքելով ոստիկանական արգելապատնեշը, հասել է ՊՊԾ մուտքի մոտ, եւ ոստիկանները կրակ են բացել քաղաքացու մեքենայի վրա: Արթուր Սարգսյանը չի տուժել:

Yerevan/Mediamax/. "Sasna Tsrer” armed group passed a message today through the "Founding Parliament”, stating that 2 incidents took place at the seized Erebuni Police Station last night and this morning.
“At around 2 a.m., shots were fired at us from behind the police barriers at the adjacent area, causing leg wounds to “Sasna Tsrer” members Ashot Petrosyan and Hovhannes Harutyunyan. They were taken to hospital,” the statement reads.
The armed group also informed that at around 7 a.m., a civilian Artur Sargsyan broke through the police barriers on his personal car, loaded with food, and reached the entrance to the seized station. Police opened fire at the car. Artur Sargsyan was not injured.